reklama

Cvičení, dieta, hubnutí: Ptejte se odborníka on-line

Jen počítat kalorie příjmu a výdeje nestačí. Nové fígle na hubnutí vám prozradí trenér a odborník ny výživu.

Foto: Isifa/Thinkstock

Nejíst a nehýbat se, nebo naopak jíst a hodně cvičit?  Lidé, kteří chtějí zhubnout, obvykle volí jen jednu z těchto dvou cest. A to je právě chyba. Poraďte se s odborníkem, jak jídlo a pohyb využívat co nejúčinněji.

Určitě zhubnete, když budete jíst co nejméně - a to i v případě, že to bude jídlo nezdravé a třeba i tučné. S takovým jídelníčkem počítá mnoho diet, a všechny i přes své zdánlivě účinné výsledky vedou do pekla.

Jak hubnout zdravě

Zcela jistě se dostaví pocit vyčerpání, stresu, znechucení a úbytku vůle, a především jojo efekt. Což znamená, že toho brzy necháte a zanedlouho přiberete vše, co jste zhubli, a možná ještě víc. A ke všemu si poškodíte zdraví. Ani zběsilé cvičení není tou pravým způsobem, jak správně shodit přebytečná kila.

Doporučujeme: Všechny kalorie nejsou stejné

Funguje totiž jen rozumná kombinace obojího - a s tím vám poradí trenér Martin Kolář, aktivní sportovec, který se přes 15 let zabývá výživou a zdravým životním stylem. Ptát se ho můžete na vše, co s daným tématem souvisí od skladby jídelníčku po dobu, kdy která jídla jíst. A také, zda je lepší cvičit ráno nebo večer a proč.

Kdy co jíst?

Většinou stále tápeme, co to vlastně je zdravá výživa, a lékaři, kteří na to každou chvíli změní názor, nám to příliš neusnadňují. Škodí víc tučné nebo sladké? Máme jíst víckrát za den, nebo jsou klasická tři jídla za den v pořádku? Máme se najíst před cvičením nebo až po něm, nebo je jídlo po tréninku naprosté tabu?

Rozdíl je mezi kaloriemi při jejich příjmu, a zákonitě také při jejich výdeji. Někdy člověk "maká", až z něj pot stříká, a přitom výsledky jsou stejně v nedohlednu. Poptejte se, jaký druh cvičení je nejvhodnější právě pro vás. A nezapomeňte, že ženy musí na hubnutí jinak než muži. Pokud si uvědomíte, kde jsou vaše rizikové partie a jak při pohybu správně přistupovat ke svému tělu, jste na půl cesty k úspěchu.

Ptejte se on-line právě teď

On-line rozhovor s trenérem Martinem Kolářem začne v úterý 7. dubna ve 12 hodin a potrvá přibližně 60 minut. Své otázky můžete začít posílat hned, odpovědi sledujte v příslušném čase na našem webu.

Zájem je obvykle tak velký, že naši odborníci ve vyhrazeném čase ani při nejlepší vůli nestihnou zodpovědět všechny otázky. Proto se vždy podívejte, zda v odpovědi na otázku jiného čtenáře nenajdete radu i pro váš problém, pomocí tlačítka "všechny položené dotazy" dole pod článkem.

Náš odborník

Bc. Martin Kolář

Garant sportovní výživy Světa zdraví, trenér fitness, kondiční kulturista, držitel mnoha licencí z oblasti sportu a výživy. Sám je aktivním sportovcem, který se přes 15 let zabývá výživou a zdravým životním stylem. Jako certifikovaný poradce Světa zdraví se zaměřuje především na výživu při sportu. Dále je také trenérem balančního cvičení pro děti, dorost a seniory.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak zhubnout s tučnými jídly? Snadno, tvrdí vědci

Češi mají výjimku: Manželství jim život neprodlouží

5 rad pro posílení vůle. Při hubnutí pomůžou i fotky

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama