reklama

Co vám zaručeně vtiskne léto do těla? Kokosová masáž

Když jsem byla letos na jaře pracovně na Srí Lance, bylo tam samozřejmě léto v rozpuku. A co jsem se tam naučila pít, byla všudypřítomná kokosová voda. Od této chvíle mi kokos vždycky připomene bezstarostnost letního období.

Foto: iStock

Takže když jsem dostala nabídku otestovat kokosový peeling a masáž celého těla v Bomton Florentinum, ani na minutu jsem nezaváhala. Co může být lepšího, než ležet v kokosu a nechat se hýčkat?

Masérka Zuzana Beznosková má letité zkušenosti, které mimo jiné získala i v Mexiku. Přiznám se, že jsem od začátku byla připravená spíše na takovou milou, jemnou proceduru, která bude prostě jen příjemná. Ale všechno bylo trochu jinak.

Kokosový peeling zjemňuje pleť

Masérka mi nejprve udělala kokosový peeling. Ten šetrně odstraňuje suché pleťové buňky, pokožku zjemňuje a dodává jí zdravý pěstěný vzhled a výživu v jednom kroku. Pleť je pak jemnější, vyživená a dobře prokrvená. Současně jsou z ní odstraněny odumřelé pleťové buňky. Pleť není podrážděná a nezpůsobí začervenání. Peeling tělo už v téhle fázi lehce masíruje, takže nejde jen o kosmetický efekt. Je tak vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku, což je zrovna můj případ.

Uvolnění zablokovaných zad

Po aplikaci peelingu jsem se šla osprchovat. Protože jsem měla akutní bolesti zad, Zuzana Beznosková je ještě nahřála teplými kameny a mezitím mi už pomocí kokosového oleje projížděla svaly na nohou. Postupně pokračovala po celém těle. Se zvláštně laskavou razancí tak protáhla a uvolnila mnohé spasmy, které mě trápily. A k tomu všemu ta vůně kokosu! Krásně se vstřebala do pokožky a nezanechala mastný film. Pokud je vaše pokožka sušší nebo citlivá, pokud máte problémy s popraskanou kůží, bojujete s atopickým ekzémem, vyrážkou a alergiemi, pak je pro vás kokosový olej tou správnou volbou.

Sečteno a podtrženo, bylo to famózní. Přimlouvala bych se k tomu, aby si pak člověk mohl dát na lehátku hodinku šlofíka, myslím, že by pak vyšel vstříc každodennosti jako znovuzrozený král.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama