reklama

Čím víc křiku, tím horší sex!

Proč ženy při sexu křičí? K zdrcujícímu odhalení došli britští vědci: protože to chtějí mít dřív za sebou. A muži si za to mohou sami!

Proč ženy při sexu křičí? K zdrcujícímu odhalení došli britští vědci: protože to chtějí mít dřív za sebou. A muži si za to mohou sami!

Kolem lidských vztahů , a především kolem sexu, panuje obrovská spousta mýtů. K jedněm z nevytrvalejších patří představa, že čím větším křikem se člověk při sexu projevuje, tím intenzivnější je prožitek. Skutečnost je ale úplně opačná, aspoň u žen.

Je to nuda

"Zjistili jsme, že ženy používají hlasové projevy při sexu spíš k povzbuzení svého partnera, než k vyjádření svého skutečného sexuálního vzrušení," uvedli autoři výzkumu Gayle Brewerová a Colin Hendrie  z University of Central Lancashire.

Ve studii, zveřejněné v Archives of Sexual Behavior, se tito psychologové dotazovali žen ve věku 18 - 48 let, jak se zvukově projevují při sexu. Respondentky si mohly vybrat mezi kategoriemi: ticho, sténání a vzdychání, křik, instrukce, slovní vyjádření spokojenosti (jako výkřiky: Ano. Ještě. Vyvolávání partnerova jména a podobně).

Další série otázek se týkaly toho, proč se ženy při sexu tímto způsobem projevují, co pro ně znamená orgasmus, zda vyvrcholení vůbec dosahují a pokud ne, zda jej předstírají.

Pěkné divadlo

Psychologové zjistili, že ženy se takto chovají především proto, aby urychlily partnerovu ejakulaci, protože se při sexu nudí, jsou unavené, nebo na něj nemají momentálně chuť.

Většina žen uvedla, že jejich partner není spokojený, dokud ona neprožije orgasmus. Pokud to ale z nějakého důvodu nejde, pak nezbývá než předstírat a vydávat vášnivé výkřiky. Aby měl partner radost a aby oba měli to vyčerpávající hemžení za sebou.

Až 92 procent žen "hraje", aby partnery povzbudily a potěšily. Na 65 procent zkoumaných dobrovolnic přiznalo, že při intimním styku sténají, buď aby uspíšily orgasmus svého protějšku, nebo z důvodů, které by muži byly ještě méně příjemné, kdyby o nich věděl.

Vědět, kdy přestat

Už před dvěma lety studie zveřejněná v časopise Journal of Sex Research uvedla, že ženy a muži hrají při sexu role, které se od nich očekávají. Muži mají pocit, že musí ženu přivést k vyvrcholení a orgasmus ženy je pro ně potvrzením "dobře odvedené práce." Zároveň také považují za nejméně vzrušující ženy, které jsou při sexu potichu.

„Pokud je sex hrou či představením, a když má sex určité cíle představení - erekci, soulož a orgasmus - pak je to problém," tvrdí doktorka Carol Ellisonová.

Dobrý konec

A protože u žen (většinou) neexistuje ejakulace, musí se muži spolehnout na jejich hlasové projevy. Přibližně třetina žen také uváděla, že jejich partner neskončí se sexem dřív, než dosáhnou orgasmu - nebo dokud ho o tom alespoň nepřesvědčí...

Předstírání je často také způsobeno očekáváním a stereotypy. Zvláště ženy uvádějí, že orgasmus předstírají v určitou chvíli soulože tak, jak se to od nich očekává, i když vědí, že vrcholu nedosáhnou.

Muže by to smutné zjištění nakonec ale vůbec nemělo mrzet. Své "herecké etudy" ženy přece dělají hlavně proto, aby se muž při sexu cítil více vzrušený!

Město duchů na Urale. Žilo tu 30 tisíc lidí, teď si ho příroda bere zpátky | Video: Rádio Svobodná Evropa
reklama
reklama
reklama