Tak malý a dokáže tak znepříjemnit léto! Komáři otravovali už dinosaury, a když na Zemi dopadl slavný asteroid, v podstatě se jen oklepali a otravovali dál. Jejich existence má samozřejmě pro ekosystém zásadní důvody, dospělci i jejich larvy jsou stěžejním zdrojem potravy pro obrovské množství živočichů, nepustit si je k tělu ovšem jedním ze zásadních úkolů každého léta. Nejde totiž jen o nesnesitelné svědění, komáři také přenáší nemoci.


















