reklama

Chcete žít zdravěji? Musíte nejprve poznat své tělo

Pokud chcete dobře poznat své tělo, protože bojujete s kily navíc nebo prostě nevíte, jak co nejjednodušeji přejít na zdravější životní styl, pak byste měli vědět, že na trhu je nová možnost.

Foto: iStock

Před časem mě oslovili z kliniky estetické medicíny Petra Clinic, že uvádí na trh nový přístroj, který může pomoci při analýze organismu. Přiznám se, že jsem už na podobné přístroje trochu alergická, protože kdyby všechny, které trh nabízí, fungovaly tak skvěle, budeme všichni krásní a zdraví.

Přesto mi to nedalo a začala jsem si zjišťovat informace. Stroj, který klinika jako jedna ze dvou v naší republice nabízí, se jmenuje InBody 770 a zaujalo mě, že nám neslibuje zázraky na počkání, ale "jen" přesné proměření organismu. Což je velmi přínosné pro ty, kteří se stále chystají na změnu stravy a třeba zlepšení životních návyků, ale nemůžou se rozhoupat, protože prostě nevědí, kde a jak začít.

K čemu a proč

Stačí si pár minut bos postát na nijak děsivě vyhlížejícím přístroji a ten ze sebe "vyplivne" mnohastránkový spis o tom, jak si vaše tělo stojí. Změří vám poměr tělesné vody, hodnoty minerálních látek, proteinů, tukovou tkáň i hodnoty BMI. Docela lehce se tedy dozvíte, jak na tom váš organismus je, kde by potřeboval něco zlepšit a kde vás naopak nic nepálí, což je do základu určitě hodně užitečné.

"Přístroj je skvělým pomocníkem při získání zpětné vazby o vašem celkovém stavu i následném stanovení doporučení, která vás přivedou na tu správnou cestu. Na rozdíl od klasických estetických přístrojů se jedná o přístroj lékařský, který má široké schopnosti analyzovat rozsáhlé spektrum hodnot," říká zakladatelka kliniky Petra Řehořková.

Vám na míru

Jak jsem říkala, nejsem příznivcem zázračných řešení, která nefungují, ale myslím, že pomocí měření na InBody 770 můžete odhadnout, která případná dieta je právě pro vás ta vhodná, jaký styl stravování a pohybu vašemu tělu prospěje. Zázraky nečekejte, protože "práce" zůstává na vás. Ale aspoň víme, kam úsilí směřovat a neplýtváme ho směrem, který je pro nás nevhodný.

Sestavuje Národní sbírku zlozvyků: Věci, které dělám, musejí mít koule, říká Šedá | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama