reklama

Chcete zhubnout? Pořiďte si opuncii mexickou

Kaktus, který se pěstuje skoro v celé severní Americe, může mít vliv na hubnutí. Víme, jak na to

Foto: Profimedia.cz

Opuncie je nejznámější v Mexiku. Jak by ne - její název nám napovídá, že se v této zemi stala "domácí paní". Jde o kaktus, z nějž se používá v léčitelství zejména plod, jehož barva přechází od červené přes zelenou po žlutou. A právě ten má při konzumaci blahodárné účinky.

Opuncie mexická se používá z několika hledisek, přičemž více méně všechna směřují ke kosmetice či prostě pěstování krásy, protože konzumace plodů této rostliny zajišťuje jednak hubnutí, jednak pozitivně působí na kvalitu pokožky.

Hubnutí způsobuje opuncie tím, že vyvolává u konzumenta pocit nasycenosti, tím pádem se neshání po potravě a nenabývá na hmotnosti. Látky opuncie také vážou tuky a cukry.

Využití na krásu

Pleť se díky přípravkům z opuncie zlepšuje proto, že mají výrazně hydratační účinky. Tato vlastnost z plodu činí ideální surovinu pro různé kosmetické produkty jako jsou šampóny, krémy, mýdla.

Opuncie mexická neposkytuje pouze výše uvedené produkty. Průmysl z jejich plodů získává červené barvivo na tkaniny a vyrábí z nich také prostředky proti únavě.

V plodech opuncie nacházíme vlákninu - pektin, je zde obsažený vitamín A, B, z prvků se v ní vyskytuje železo, draslík, vápník, hořčík.   

Žaludeční potížistka

Tak jako u jiných rostlin s obsahem různých aktivních látek i při nadměrné konzumaci plodů opuncie či produktů z nich může dojít k určitým problémům, zde jde o žaludeční potíže.

 


 

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama