reklama

Chcete přestat kouřit? Soutěžte a vyhrajte lepší život

Chtěli byste přestat kouřit, ale pořád to nějak nejde? Tak právě vám přinášíme zajímavou možnost, jak se konečně vypořádat s tímto zlozvykem.

Foto: www.facilitas.net/cs/dom

Regenerace po terapii

po 20 minutách
Tep a krevní tlak se dostává do normálu, cirkulace krve se zlepšuje.

po 8 hodinách
Množství Oxidu uhelnatého v krvi znovu klesne na normální úroveň. Hladina kyslíku se stoupne na normální úroveň. Zmizí typický kuřácký dech.

po 24 hodinách
Riziko srdečního infarktu začíná klesat.

po 48 hodinách
Senzory chuti a vůně se začínají regenerovat. Lepší a intenzivnější vnímání vůní.

po 3 dnech
Množství nikotinu v krvi klesne na nulu. Ostatní chemické látky mohou být v krvi detekovány ještě po několik dalších dní. Zlepšuje se dýchání.

po 2 týdnech
Zlepšení fyzické výkonnosti. Krevní oběh se stabilizoval. Plíce se začínají zbavovat dehtu a ostatních kuřáckých nečistot.

1 měsíci
Imunitní systém se začíná zotavovat. Klesá riziko infekce.

po 1 - 9 měsících
Kašel a dušnost jsou méně chronické. Dýchací cesty se začínají regenerovat. Funkce plic se zlepšily o 10-15 %. Plíce jsou schopny čistit se samy.

po 1 roku
Riziko infarktu se dostalo na poloviční úroveň

po 5 letech
Riziko rakoviny plic se snížilo na polovinu oproti kuřákovi. Stejně jako riziko vzniku nádorového onemocnění v ústech, jícnu a hrtanu.

po 10 letech
Riziko rakoviny plic klesne na úroveň nekuřáka.

po 15 letech
Riziko srdečního infarktu klesne na úroveň nekuřáka.

Uvedené hodnoty jsou zprůměrovány. Regenerace závisí na to jak dlouho kouříte a množství vykouřených cigaret a také na tom, v kolika letech přestanete kouřit.

Taky se vám honí hlavou, že byste měli konečně přestat kouřit? Možná už jste skálopevně rozhodnuti. Co ale dělat, když za sebou máte zatím jen neúspěšné pokusy?

Ve svém snažení rozhodně nejste sami. A možná i vám nyní výrazně svitla jiskra naděje a zvýšila se šance, že se vám podaří s kouřením definitivně skoncovat.

Tou nadějí může být speciální metoda s níž na český trh přichází německá společnost Facilitas Healthcare, specializující se právě na pomoc při odvykání kouření. 9. září 2013 otevřela svou první tuzemskou terapeutickou pobočku. Česko se tak stává již patnáctou zemí, kde kuřáci dostanou šanci v podobě podané pomocné ruky.

Soutěž pro čtenáře Žena.cz: Vyhrajte a zbavte se kouření nadobro!

Veškeré potřebné informace k soutěži najdete na konci rozhovoru. Zkuste štěstí a vyhrajte lepší život bez cigaret!

O tom, jak společnost Facilitas Healthcare přistupuje k odvykání kouření, jsme si povídali s jejím zástupcem pro Českou republiku, Tomášem Moldříkem.

Proč jste se rozhodli vstoupit na český trh?

Tak jednak mám k tomuto tématu osobní vztah, jelikož již několik let úspěšně abstinuji, a za druhé - podívejte se na situaci v České republice: kouří třetina obyvatelstva, kouří stále více mladých lidí, cigarety se zdražují. Protikuřácký je zákon zatím v nedohlednu. Problematika kouření je tedy u nás velmi výrazná. Jsme však přesvědčeni, že český občan již začíná chápat, jak se společnost začíná ke kuřákům stavět. A jak je samotné kouření nejen nezdravé, ale také společensky stále méně a méně akceptováno.

V čem spočívá vaše metoda odvykání kouření?

Považuji za nutné říci, že naše společnost neodvyká kouřit, ale významně s odvykáním kouření pomáhá. Přestat kouřit musí chtít primárně náš zákazník. A teď k vaší otázce. Naše metoda kombinuje prvky psychologie, vědy a tradiční čínské akupunktury. Psychologie je zastoupena v podobě speciálně vyškolených terapeutů s psychologickým vzděláním či minimálně psychologickým backgroundem.

Vědu zastupuje speciální soft-laser, který v našem případě nahrazuje tradiční akupunkturní jehličky při stimulaci přesně definovaných akupunkturních bodů. Ty mají přímou souvislost s návykovým chováním kuřáka a závislostí. Jejich stimulací pomocí soft-laseru tedy docílíme toho, že kuřák v prvních týdnech po poslední cigaretě nepociťuje abstinenční příznaky, které nejčastěji vedou k recidivě.

Jak samotná terapie probíhá?

Jak jsem již zmínil, máme pro klienty vyškolené terapeuty. Ti se klientovi na začátku věnují v oblasti psychologického rozboru jeho kuřácké minulosti, včetně jeho návyků, příčin kouření, impulsů pro odvykání či důvodů, proč předchozí případné abstinence nedopadly úspěšně. Následuje samotná Facilitas soft-laserová terapie. Na závěr jsou pak s klientem probírány následující dny a týdny po terapii, probírají se témata jako je například detoxikace těla a jak ji urychlit. Kompletní terapie zabere přibližně 90 minut.

Jak se váš zákazník v průběhu terapie cítí?

Na začátek je důležité podotknout, že terapie je naprosto bezbolestná. Probíhá za příjemné až relaxující atmosféry. Mnoho klientů během terapie dokonce spokojeně usne.

Neodpustíme si otázku, jak je vaše terapie úspěšná?

Na základě dlouholetých zkušeností už můžeme říci, že úspěšnost se pohybuje na úrovni 80 %. Jsme přesvědčeni, že je naše terapie opravdu úspěšná, a proto, pokud komukoli během tří měsíců nepomůže, nebo nastane situace, kdy se klient ke kouření vrátí, nabízíme jedno opakování zdarma.

Co může potenciální zákazník u vás ještě očekávat?

Velmi se nám osvědčila kontrola tělesné hmotnosti. V mnoha případech se stane to, že člověk, který přestal kouřit, začne mít problémy s váhou. Pro tyto případy nabízíme doplňkovou terapii kontroly tělesné hmotnosti, která klientovi pomůže i v této oblasti a provádí se v rámci jednoho sezení, tudíž není nutné chodit podruhé.

Jak vidíte další rozvoj v rámci České republiky?

Jako spousta společností přicházejících ze zahraničí začínáme v Praze. Od září nás případní budoucí nekuřáci mohou najít v příjemných prostorách relaxační části Family Fitness Olgy Šípkové v nákupním centru Metropole Zličín. Další rozvoj je jednoznačně plánován a to prostřednictvím obchodních partnerů.

Na závěr otázka - jaké jsou vaše největší osobní cíle?

Byl bych moc rád, kdyby se co nejvíce lidí zamyslelo nad tím, že kouření je už opravdu zastaralá "frajeřina", a pokusilo se přestat. A to buď s námi, nebo klidně sami. Jako abstinující kuřák vím, jak osvobozující ten pocit je, a že to bez těch cigaret opravdu jde. Že se toho až tolik nezmění. Až na jednu věc. Člověk je zdravější a o to víc v pohodě a šťastnější.

O co můžete soutěžit?

Voucher na speciální Facilitas soft-laserovou terapii, která vás zbaví kouření bez abstinenčních příznaků.

Soutěžit můžete hned!

Stačí správně odpovědět na následující otázky a cena může být vaše.

Soutěž probíhá od 18. září 2013 00:00 hod. do 29. září 2013 23:59 hod. Více o podmínkách se dozvíte v pravidlech soutěže. Nápovědou k poslední otázce je počet soutěžících v poslední soutěži  "Vyhrajte třídenní  pobyt v Budapešti" na Žena.cz , který byl 4421.

Pro nápovědu k otázkám klikněte na stránky Facilitas Healthcare >> 

Výhercem se stane jeden z vás...

... který se soutěže zúčastnil v souladu s pravidly, odpověděl správně na soutěžní otázky i na doplňující soutěžní otázku. V případě více správných odpovědí na soutěžní otázky, než je počet výher, je rozhodující čas odeslání registračního formuláře. V případě, že žádný ze soutěžících nezodpoví doplňující soutěžní otázku správně, pak se stává výhercem výhry soutěžící, který na doplňující soutěžní otázku odpověděl co nejblíže správné odpovědi. Podle odpovědí na doplňující soutěžní otázku se následně určí pořadí umístění výherců v soutěži.

Výherci budou kontaktováni e-mailem do 30 dnů od konce soutěže. Výhra bude výherci odeslána poštou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak si ohlídat špatné tuky? Poradí vám Petr Havlíček

Test: Jak moc znáte děj i postavy slavných seriálů?

Jak dosáhnout plochého břicha? Tyhle cviky fungují!

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama