reklama

Chcete pevná pružná prsa? Takhle je budete mít!

Na zpevnění prsou je nejlepší plavání. Nemáte dost chuti či času k pravidelným návštěvám bazénu? Nevadí! Nabízíme vám pár jednoduchých, ale účinných cviků!

Foto: Profimedia.cz

Líbí se vám velká nebo malá? To je nakonec jedno, hlavně zaleží na tom, jaký mají tonus. Musí být pevná a pružná!

Ideálním sportem pro zvýšení tonu poprsí a zlepšení jeho vzhledu je plavání. Nemáte dost chuti či času k pravidelným návštěvám bazénu? Nevadí! Uvnitř článku najdete několik jednoduchých, ale účinných cviků na zpevnění poprsí.

Ve vodě i na souši

Intenzivní plavání je vyzkoušenou metodou k posílení prsních svalů. Zároveň rovná záda a upevňuje celkový postoj, takže vlastně pomáhá dvojnásobně. I sebelepší poprsí je totiž k ničemu, když se utopí pod tíhou shrbené postavy a ohnutých zad.

Pokud nemáte možnost chodit pravidelně do bazénu, můžete pro zvýšení tonu svého poprsí vyzkoušet "plavání na sucho".

Postavte se zpříma čelem ke zdi a pevně se k ní přitiskněte. Zmáčkněte prsní svaly a provádějte pohyby, jako byste plavali styl „prsa". Udělejte sto pomalých "temp, prsní svaly mějte stále napjaté.

Pořád dokola!

Jedna věc je však jistá:  posilování prsních svalů je třeba provádět vytrvale a pravidelně stejně jako u všech ostatních svalových skupin. Pokud svaly nebudeme nějakou dobu trénovat, opět ochabnou.

Tady jsou cviky, které představují účinnou alternativu plavání a nezaberou mnoho času: 

Tlačte!

Vyvíjení tlaku je to nejjednodušší cvičení pro krásná ňadra. Postavte se zpříma proti zdi a opřete se o ni nataženýma rukama. Potom tlačte proti zdi tak silně, jak jen můžete, jako byste jí chtěli pohnout z místa. Vydržte tlačit deset sekund, poté se uvolněte a protřepejte ruce. Cvičení opakujte desetkrát za sebou.

Dotkněte se lokty

Postavte se zpříma, ohněte ruce lehce v lokti a položte je na kyčle. Pak se pokuste dotknout se oběma lokty za zády. Pohyb nesmí být škubavý, ale spíše pomalý a plynulý. Takto napínejte svaly 10 až 15 sekund; opakujte osmkrát.

Přitiskněte dlaně

Přiložte dlaně proti sobě před hrudníkem a tlačte jimi proti sobě co největší silou po dobu tří až pěti sekund. Opakujte desetkrát.

Krásná prsa musíte prodat

Nejlepší způsob, jak zakončit tuto sérii cvičení, je cvik na formování vašeho postoje. Položte si na hlavu tlustou knihu a procházejte se s ní několik minut po bytě. Snažte se po celou dobu udržet knihu na hlavě. Tak se uvolní stažené svaly a naopak potřebné svalové skupiny získají patřičný tonus.

ŹENÁM ROSTOU PRSA

Ještě před několika lety byla nejčastější velikost podprsenky 75 B, nyní je nejprodávanější velikostí 80 C a 85 D. Podle průzkmu firmy Triumph, výrobce spodního prádla, mají největší prsa v Evropě britské ženy (nejvíce košíčků o velikosti D), druhá příčka patří Dánsku a bronzová medaile Nizozemí. Jako poslední z průzkumu vyšly Italky (nejvíce košíčků velikosti B).
obj_16126 obj_16126

Autorka knihy Zbořeno: Některé demolice v Praze byly bolestné, Transgas byl zjevení | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama