reklama

Chcete pěkné zdravé zuby? Stomatoložka online

Čistíte si zuby ráno, večer, po každém jídle a vlastně každou chvíli? Možná si tak víc ublížíte, než pomůžete. Zuby totiž stačí čistit pouze jednou denně!A po některých potravinách a nápojích je to vyloženě nevhodné.

Foto: Profimedia.cz

Čistíte si zuby ráno, večer, po každém jídle a vlastně každou chvíli? Možná si tak víc ublížíte, než pomůžete. Zuby totiž stačí čistit pouze jednou denně! A po některých potravinách a nápojích je to vyloženě nevhodné.

Smyslem čištění chrupu je odstranění zubního mikrobiálního povlaku, který způsobuje zubní kazy, záněty dásní i parodontitis, lidově zvaný paradentóza. Pokud si čistíte zuby správně, mikrobiální povlak čili plak by na chrupu neměl zůstat, nebo by měl být alespoň minimalizován.

Důležité však jsou správné nástroje (kartáček, mezizubní kartáček) a hlavně samotná technika čištění, říká MUDr. Zora Vesecká-Muzikantová. Podle ní není podstatné ani to, kdy si zuby čistíme, ani kolik času to trvá. Podle stomatoložky si máme  zuby čistit tak dlouho, dokud nám jazyk nepotvrdí, že jsou zuby hladké. 

Ptejte se online

Jak tedy správně čistit?  Na to i na všechny další otázky ohledně zdraví a krásy vašich zubů se můžete ptát doktorky Muzikantové. Hostem u nás v redakci bude v úterý 10. ledna a zhruba od 10 hodin bude odpovídat na vaše dotazy. S jejich posíláním můžete začít už nyní.

Prosím, podívejte se vždy - pomocí tlačítka Všechny položené dotazy dole pod článkem -, zda se na stejný či podobný problém jako vy neptal už některý jiný čtenář před vámi. Při velkém množství položených otázek se totiž může stát, že naši odborníci "nestíhají" a z dotazů si vybírají.

Naše odbornice

MUDr. Muzikantová promovala v roce 1991 a již téměř 15 let se ve své ordinaci věnuje profylaxi, z toho posledních pět let konceptu solo-profylaxe - tedy jak dosáhnout toho, aby ke kazům a onemocnění dásní vůbec nedošlo.

Podle stomatoložky ten, kdo se SPRÁVNĚ stará o své zuby, nemá s nimi problém a ušetří spoustu peněz a času.

 

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama