reklama

9 bylinek, které by měla znát a využívat každá žena

Příroda je mocná a dává nám k dispozici celou řadu možností, jak její sílu využít. Jednou z nich jsou právě bylinky. Víte, které jsou ideální právě pro ženy? Čím si můžeme pomoci například v období hormonální nerovnováhy, co pomůže proti křečím, a která bylinka podpoří kojení?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Příroda má velkou moc, kterou často podceňujeme. Raději sáhneme po pilulce, nežli bychom dali šanci bylinkám, upravili jídelníček a víc chodili "na vzduch". Lidské tělo má téměř zázračnou schopnost sebeuzdravování, jen je mu třeba trochu vyjít vstříc.

Bylinky byly odpradávna používány k léčení nejrůznějších neduhů, ty ženské nevyjímaje, a nesčetněkrát při problémech pomohly. Netvrdím, že mají zázračnou moc a jsou všelékem, nicméně jejich síla rozhodně není zanedbatelná. Častokrát dokážou skutečně v mnohém výrazně ulevit. 

  Všechny kopce, pohoří, všechny louky a lesy jsou přirozené lékárny. - Paracelsus, švýcarský lékař a alchymista Bylinky

Spousta bylinek je vhodná právě pro nás, ženy. Zmírňují návaly během přechodu, ulevují od křečí v podbřišku během menstruace, mírní premenstruační syndrom, pomáhají upravit cyklus a stimulovat dělohu, mají dobré preventivní účinky při potížích s tvorbou cyst, tiší pocuchané nervy, bolesti hlavy, podporují dobrý spánek a v neposlední řadě tvorbu mateřského mléka. A to zdaleka není všechno.

Projděte si naši galerii a zjistěte, které bylinky jsou vhodné právě pro vás.

reklama
reklama