reklama

Bylinky na hubnutí: Lepší než drahé léky z lékárny

Chcete podpořit hubnutí nějakým preparátem z lékárny, který znáte z reklam?

Foto: Isifa/Thinkstock

Chcete podpořit hubnutí nějakým preparátem z lékárny, který znáte z reklam? Nejdřív si přečtěte složení a nevyhazujte peníze zbytečně.  

Především je třeba říct, že v současné době žádný lék na předpis na hubnutí v ČR registrovaný není. Od lékaře můžete dostat pouze tzv. anorektika, která snižují chuť k jídlu. Mají ale hodně vedlejších účinků. Stejnou službu vám udělá sprej z hoodie, jihoafrické rostliny, kterou používali tamní lovci k potlačení chuti k jídlu při dlouhém běhání za zvěří.

Uvařte si radši čaj sami

Zbývají nám tedy volně prodejné přípravky, jejichž účinek nebývá bůhvíjaký, a to bez ohledu na nemalou cenu. Především však obsahují jako účinnou látku výtažky z bylin a rostlin. Ty si však většinou můžete koupit za násobně nižší částky v obchodech s léčivkami, se zdravou výživou nebo u kořenářky. Výsledek bude zhruba stejný.

Doporučujeme: 10 základních zásad hubnutí. Znáte je?

Rozhodně nečekejte žádnou bleskovou akci, ale spíš postupné kroky. A nejlépe uděláte, když se spolehnete spíš na změnu jídelníčku a častější pohyb a všechny doplňky budete považovat jen za malé pomocníky. Za ušetřené peníze si kupte raději lístek na plavání.

Trocha exotiky

  • Čajovník: Používají se všechny druhy, které pocházejí ze stejné rostliny Camellia sinensis: zelený, polozelený oolong, černý, červený Pu-Erh. Některý z nich určitě najdete v prodávaných tobolkách. Uvařit si ho můžete i sami z dostupnějších zdrojů. Podporuje enzymatické štěpení tuků a jejich odvádění z organismu, takže se méně usazují v organismu.
  • Maté: Cesmína paraguajská je také součástí všech možných redukčních směsí. Vlastní nálev (louhuje se aspoň 10 minut) vám ušetří peníze a vzhledem k vysokému obsahu kofeinu (vyššímu než u kávy) vás taky pořádně "nabudí".  Povzbuzuje,  podporuje trávení, zrychluje metabolismus a spalování tuků a zahání pocit hladu.
  • Guarana: Paulinie nápojová pochází rovněž z Jižní Ameriky a také obsahuje hodně kofeinu. Stimulující účinky trvají až šest hodin a umožňují zvýšit fyzickou aktivitu, ale nezpůsobují nervozitu jako při nadměrném pití kávy. Tato rostlina také omezuje hlad a podporuje hubnutí a odbourávání tuků.
  • Garcínie: Stejně jako nedávný hit zelená káva funguje i ajurvédská káva. Díky obsahu himalájské byliny Garcinia pomáhá snižovat tělesnou hmotnost. Obsahuje totiž hydroxicitronovou kyselinu (A.H.C.), která omezuje tvorbu cholesterolu, zabraňuje vzniku a ukládání tuků a snižuje chuť k jídlu.
  • Hořký pomeranč: Také bez něj se kapsle či tobolky na hubnutí obejdou jen málokdy. Obsahuje synefrin, který pomáhá zrychlit metabolismus. Jde o termogenní spalovač tuku (vzniká při něm horko), který stimuluje  tukovou tkáň, aby odbourávala energii i v klidu.

Z českých luhů a hájů

  • Rozchodnice růžová: Říká se jí také zlatý kořen.  Patří k významným urychlovačům metabolismu díky obsahu rosavinu, který při cvičení pomáhá uvolnit mastné kyseliny z tukových zásob do krevního oběhu. Tuky jsou pak lépe využitelné jako zdroj energie a neusazují se.
  • Kopřiva: Co už může být obyčejnějšího než stálice našich smetišť? Přesto funguje a usnadňuje hubnutí tím, že má močopudný účinek a povzbuzuje výměnu látek i všechny tělesné pochody.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jíte správně? 20 potravin pro ploché břicho

Kazy v zubech si můžete opravit sami. Mlsání bez následků!

Zaklapávání budíku škodí. Víc, než tušíte

Vobořil: V září se může dít něco, co nechceme. Třetí dávka je nejlevnější opatření | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama