reklama

Bylinkářka: Většina lidí má parazity. Mohou za nemoci

Chcete místo chemie využívat léčivou sílu přírody? Poraďte se s přední českou bylinkářkou on-line!

bylinky
bylinky | Foto: Isifa/Thinkstock

Přední česká bylinkářka ve včerejším on-line rozhovoru radila přírodní léčbu na vaše konkrétní problémy. Přečtěte si její rady, mohou pomoci i vám.  

Mezi léčivé rostliny či bylinky se počítají  i ty, které vidíme růst v příkopu u silnice nebo pomalu na smětišti. To je příklad třeba řimbaby, topolu nebo rakytníku. I přes jejich snadnou dostupnost nezapomínejte, že bývají znečištěné z narušeného životního prostředí. Dejte vždy přednost bylinkám speciálněpěstovaným v čistém prostředí!

Plísně a borelie

Mgr. Jarmila Podhorná ze společnost Naděje ve svých dnešních odpovědích narážela na dva velké problémy ze zdravím současných lidí. První z nich je zaplísnění organismu. "Na všechny plísně můžeme využít tinkturu z penízovky, česneku a grepu. Na potírání grepový olej a malavit gel," uvedla na četné dotazy magistra Podhorná.  

Doporučujeme:  Téma:  Alternativní medicína

Druhý, z nich je velice častý výskyt borelií, který má podle jejího názoru v krvi až 70 % populace - samozřejmě aniž by o tom tito lidé často věděli. Problémy, které mají, však mylně přičítají jiným neduhům.

Proto bylinkářka Jarmila Podhorná doporučuje zbavit se jich pomocí tinktury z pupenů topolu. Podle ní borelie často stojí i za roztroušenou sklerózou. Domnívá se také, že mnoho chorob mají na svědomí další parazité, o kterých také obvykle netušíme.

Záněty i rakovina: Co za nimi je?  

Podle ní jsou léčivé byliny vhodné nejen při běžných chorobách, ale i při těch vážných, minimálně jako podpůrná léčba.Významná česká odbornice na rostlinnou léčbu je přesvědčena, že lidé potřebují zvyšovat imunitu organismu a využít bylinky, které mají do určité míry protinádorové působení.

"Je to na prvním místě eleuterokok, dále gammo z amerického ořešáku a vřesu. Plicím pomůže žampion v různé podobě, nejlépa tinktura. Zároveň játra pročistí zpracovaný jalovec a ostropestřec, které celkově zlepší trávení a stabilitu organismu," uvedla v jedné ze svých mnoha odpovědí na vaše dotazy Mgr. Jarmila Podhorná.

Od využití dalších bylinek pro kůži, zrak, vnitřní orgány nebo třeba celkovou imunitu radila bylinářka Podhorná v on-line rozhovoru, který v plné šíři naleznete dole pod článkem

Náš odborník

Mgr. Jarmila Podhorná

Nejvýznamnější a vysoce uznávaná česká bylinkářka. Specializuje se na léčivé účinky bylin u širokého spektra chorob a zdravotních potíží. Je zakladatelkou společnosti Naděje, jež vyrábí tinktury, koupele, medy a další přípravky s bylinnými výtažky. Je také autorkou dvou publikací, které se zaměřují na výhody bylinné terapie a gemmoterapie (léčba za pomoci výtažků z pupenů rostlin). Věnuje se i osvětové činnosti v rámci přednášek zaměřených na působení bylin na lidský organismus.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bylinky na 5 nejčastějších potíží: Trávení i menstruace

4 příznaky rakoviny plic: Jak se pozná, že ji máte

Je mi padesát: Jsem v práci už úplně odepsaná?

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama