reklama

Buďte připravení na léto! Víme jak na to!

Chystáte se v létě na dovolenou? Buďte připravení!

Foto: Isifa/Thinkstock

Léto a čas dovolených u moře je před námi. Právě nastala ideální doba se připravit na horké letní dny a sluneční paprsky. Před sluncem nestačí jen ochranný krém, ale důležitá je i prevence.

Sluneční alergie, spálená záda, dehydratace a mnohem víc nás může potakat, když se na dovolenou vydáme bez přípravy. Prevence je důležitá stejně jako samotná ochrana před škodlivým zářením a suchým vzduchem.

Naučte se pít vodu

Myslíte si, že máte dobrý pitný režim? Zkuste si jeden den počítat, kolik vody zvládnete vypít. V létě je přísun tekutin ještě důležitější než během roku. Naučte se pít čistou vodu. Pokud zjistíte, že pijete málo, začněte si den po dni přidávat po troškách. Rychlý přísun tekutin tělo zpracovat nedokáže a většina jen projde. Dodejte svému tělu a kůži dostatek hydratace v podobě dobré čisté sklenky vody!

Zajděte si do solária

Vaše kůže je po zimě velmi citlivá. Dokonce i jarní sluníčko vám může záda spálit natolik, že se bolestí nevyspíte. Před dovolenou u moře se doporučuje několikrát zajít do solária a postupně si přidávat minuty. V případě, že chcete svou kůži zvyknout na slunce přirozenější cestou, opalujte se na zahradě nejprve několik minut a až později si troufněte opalovat celý den. Nezapomínejte na ochranné krémy.

Prevence proti sluneční alergii

Mnoho z nás trpí nepříjemnou sluneční alergií, která se projevuje bolestivými puchýřky. Vydejte se včas za svým lékařem a nechte si předepsat vhodné léky. Užívejte je s dostatečným předstihem a nepodceňujte účinky betakaroténu. Jde o vitamín, který koupíte v lékárně bez předpisu a pomůže vaší pokožce přivyknout slunečnímu záření. Betakarotén by měli užívat i lidé, kteří sluneční alergií netrpí a chystají se na své dovolené opalovat. Kůže díky tomuto vitamínu snadněji zhnědne. Pozor, ale nepředávkujte se, jinak vaše pokožka získá barvu čerstvě utržené mrkve.

Posilte vlasy a nehty

Naše vlasy i nehty dostávají v létě pořádně zabrat. Nejenom silné slunce, suchý vzduch, ale hlavně časté koupání, může z našich vlasů i nehtů vysát veškerý zdraví vzhled. Jak tedy pečovat o vlasy v létě? Ideální jsou vlasové masky, které dodají potřebné živiny. Na nehty začněte používat různé mandlové olejíčky a jiné mastné krémy, které jim poskytnou ochranu a zaručí jejich pevnost.

Sluneční brýle musí mít každý

Bez slunečních brýlí naše oči dostávají od slunce pořádně zabrat a může dojít i k poškození. V horkém letním dni nebo na písečných plážích bychom měli mít sluneční brýle. Vydejte se do obchodu už nyní a v klidu si vyberte vhodný a kvalitní typ. Před dovolenou už mít čas nebudete.

Video: Ve vedru čekají i dvě hodiny. "Vyplatí se mi to," říkají návštěvníci Primarku | Video: Kristýna Pružinová
reklama
reklama
reklama