reklama

Bradavka na noze? Bizarní tetování má dojemný význam, pomáhá lidem s rakovinou

Na první pohled to vypadá jako velmi netradiční tetování. Newyorská tatérka ale nezvěčňuje lidem bradavky na různé části těla jen z rozmaru. Jde o dobročinný projekt, který má pomoct pacientům zvládnout rekonvalescenci po mastektomii.

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Shannon McCauleyová je tatérka z New Yorku a hledá dobrovolníky, kterým by mohla na různé části těla vytetovat bradavku. Nic za to nechce, potřebuje pouze zdokonalit svoji uměleckou techniku.

"Učím se to, abych mohla v ordinaci pomáhat těm, kteří prodělali mastektomii a porazili rakovinu," vysvětlila na Twitteru u fotky, která se během pár dnů stala virálním hitem. Příspěvek dostal půl milionu pozitivních reakcí.

Shannon po velké odezvě dodala, že by ráda pomáhala i lidem v trans komunitě.

Tetování je velmi časté u pacientek, které za sebou mají mastektomii. Chirurgické možnosti v rámci rekonvalescence mají své limity, tatéři naopak mohou sáhnout k prakticky neomezené škále odstínů a barev a psychicky pomoct lidem při jejich návratu do běžného života.

Rakovina prsu představuje skoro pětinu všech zhoubných nádorů u žen. Ročně jich jí v Česku onemocní asi 7000, asi 2000 pacientek zemře. Od věku 45 let jsou ženy zvány na pravidelná vyšetření přístrojem, takzvaným mamografem, hradí je zdravotní pojišťovna.

Seznamte se s ženami, které překonaly rakovinu prsu a nestydí se ukázat, že neztratily pozitivní myšlení. Jizvy zakrývají pomocí tetování.

reklama
reklama
reklama