reklama

Bolí vás klouby a záda? Nemusí - je tu nová metoda!

Víte, co sjednocuje obyvatele České republiky? Bolest zad, hloubů a hlavy. Podle průzkumů si na ni stěžuje až 70 % lidí. Máme pro vás novou metodu, která vás bolestí zbaví!  

Foto: Profimedia.cz

V ČEM JE METODA VÝJIMEČNÁ?

Tento typ komplexní rehabilitace pracuje s tělem s pomocí gravitace, využívá aktivaci horních a dolních končetin, pánve, hlavy, dýchání i vrozených, geneticky daných reflexů.

Víte, co sjednocuje obyvatele České republiky? Bolest zad, hloubů a hlavy. Podle průzkumů si na ni stěžuje až 70 % lidí. Máme pro vás novou metodu, která vás bolestí zbaví!

Unikátní rehabilitační metoda INFINITY řeší nemocnění pohybového aparátu, ale také všemožné  poúrazové stavy i prevenci pohybových problémů.

Nekonečné možnosti

Infinity, tedy v překladu z angličtiny nekonečno či ležatá osmička, učí pacienty vnímat, koordinovat a ovládat své tělo. Je tedy vhodná pro pacienty trpící různými typy pohybových komplikací, ale i jako preventivní cvičení.

Příčiny bolestí pohybového aparátu mohou být různé a při zanedbávání obtíže mohou přejít i do chronické podoby. MUDr. Michaela Tomanová se denně setkává s pacienty s onemocněním pohybového aparátu a na základě dlouholetých zkušeností u nás i v zahraničí vyvinula vlastní diagnostiku a posléze rehabilitační metodu pojmenovanou Infinity method.

Cvičení je založeno na zlepšení stability, centrace celého těla, na vizualizaci, dále také na uvolnění, protažení i posílení celého pohybového ústrojí. Učí pacienty koordinovat, vnímat, ovládat a kontrolovat své tělo.

Pomáhá tím pacientům s onemocněním pohybového ústrojí dokonce i v raném stádiu artrózy.  Metoda byla vyvinuta tak, aby umožňovala cvičit i bez terapeuta.

"Tato metoda využívá poznatky neurofyziologie, biomechaniky, anatomie i mých nasbíraných poznatků v oboru rehabilitace," uvádí MUDr. Michaela Tomanová, MBA, primářka a ředitelka Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí.

Využijte gravitaci!

Doktorka Tomanová se ve své praxi dlouhodobě věnuje vývoji a zdokonalování prevence i léčby pacientů s onemocněním pohybového ústrojí, včetně harmonizace energie v organismu

„Metoda umožňuje nejen zlepšení onemocnění pohybového ústrojí, ale také uvolnění, protažení a posílení celého pohybového ústrojí," dodává lékařka, která je proslulá také v oblasti přednáškové činnosti a nalézání nových postupů v rehabilitační a fyzikální medicíně.

"Tento typ komplexní rehabilitace pracuje s tělem s pomocí gravitace, využívá aktivaci horních a dolních končetin, pánve, hlavy, dýchání i vrozených, geneticky daných reflexů," říká paní primářka.

Umíte dýchat správně?

Právě dech je velmi důležitou součástí metody. Infinity method učí, jak správně využít dýchání a zapojit jednotlivé svaly. Pomocí vědomé úpravy dechu můžeme dosáhnout lepší uvědomění jednotlivých částí těla, a tím jejich efektivnější zapojení při terapii," vysvětluje.

Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí, který se může chlubit certifikátem kvality akreditovaného zdravotnického zařízení, se kromě komplexní rehabilitační péče a lázeňských procedur specializuje rovněž na rekondiční pobyty vhodné pro klienty s problémy pohybového aparátu způsobené denním přetížením v zaměstnání či sportu, ale i s dalšími problémy vznikajícími s přibývajícím věkem.

Etzler: Byl jsem velký piják. Předběhl jsem život a teď se vracím. Bratr mi moc chybí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama