reklama
 

BLOG Rychlé fit recepty: Krtkův dort

Chcete být fit a zároveň mlsat zdravě? Mám tady pro vás skvělý tip na zdravý krtkův dort, který máme všichni tak rádi. Nyní si ho můžete dát skoro bez výčitek.

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Také máte rádi výzvy?

Je tomu asi měsíc, kdy se mě kamarádka zeptala - "Blani, když už tak vymýšlíš ty své recepty, nechtěla bys vymyslet nějaký zdravý recept na krtkův dort? Já myslím, že je celkem oblíbený, a než si ho kupovat jako polotovar v obchodě, tak bych raději zkusila upéct svůj v nějaké zdravější verzi. Můžeš ho tedy zkusit vymyslet a upéct, pak mi dej recept a já ho zkusím upéct také." Já jí na to odpověděla, že nad tím popřemýšlím. Po měsíci jsem si na ni vzpomněla (slavila své 25. narozeniny), takže úkol pro mě byl jasný. Udělám jí na narozeniny radost a upeču ten krtkův dort, na který se mě ptala, takže jsem se zvedla z gauče a šla tvořit. Následující den jsem jí přinesla s receptem rovnou ochutnávku.  A protože se mi za něj dostalo velké pochvaly, která vždy potěší, tak jsem se rozhodla, že vám ho tady také přidám.

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

A co budete potřebovat?


Korpus:
🍁 120 g rýžové mouky
🍁 30 g lněné mouky (nebo kokosové)
🍁 25 g kakaa nebo karobu
🍁 10 g prášku do pečiva
🍁 3 vejce (vyšlehají se bílky)
🍁 50 g sladidla
🍁 100 ml mléka
🍁 banán
🍁 bílý jogurt (150 g)

Světlá část:
🍁 1,5 vaničky měkkého tvarohu
🍁 2 banány na pokládání.
🍁 4 čtverečky čokolády


No a teď už je to snadné. Těsto na korpus se smíchá (rozmixuje kvůli banánu), (mimo bílky, ty se vyšlehají a nakonec do těsta vmíchají), vylije

se do formy a dá se péct na 180 °C po dobu 20 minut. Až korpus vychladne, tak se vydlabe, banány se rozřežou jak napůl tak podélně, položí se naspod korpusu, na banány se dá tvaroh (tvaroh jsem rozmíchala předem v misce a přidala trochu sladidla), na tvaroh jsem ještě nasekala asi 4 čtverečky 90% čokolády a nakonec se vydlabaná část korpusu rozdrobí a s ní posypeme tvaroh. A máme hotovo!

Červená barva, ženské prvky a odvaha. Inspirujte se u Amal Clooneyové | Video: Aktuálně.cz

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama