reklama
 

BLOG Rychlé fit recepty: Čokoládovobanánové koláčky

Povidlové, makové i tvarohové koláče všichni známe. Co takhle zkusit něco nového? Například netradiční, rychlé a fit čokoládovobanánové koláčky? Věřte, že když si vezmete jeden, musíte hned sáhnout po dalším.

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

Když jsem tyto koláčky vymýšlela a zkoušela úplně poprvé, měla jsem představu, že budou krásně nadýchané, vypadající přesně tak, jak známe běžné koláče, ať už které pečeme doma, nebo kupujeme v obchodě.

Pravda byla taková, že se roztekly po plechu, takže z toho byla jedna nevzhledná placka. Poté mě napadlo, co takhle je zkusit ve formě na muffiny? To byl super nápad, protože hned vypadaly jako koláčky, krásně nadýchané a na jazyku se rozplývaly (v té době jsem je zkusila udělat jen v malé dávce, vyšlo mi jich asi pět, byly samozřejmě hned pryč).

Po půl roce jsem si na ně vzpomněla a upekla je znova - tentokrát ve větším množství a z jedné dávky mi vyšlo asi 45 kousků. Můžu vám říct, že takovou pochvalu už jsem dlouho nedostala.

Jak jsem již psala, koláčky jsou rychlé, takže žádné kynutí ani jiné časově náročné pečení nečekejte.

Na výrobu koláčků budeme potřebovat:

Těsto:

🌟 130 g rýžové mouky
🌟 10 g kokosové mouky
🌟 30 g vloček
🌟 2 vejce
🌟 150 g bílého jogurtu
🌟 10 g prášku do pečiva
🌟 50 ml mléka
🌟 banán

Náplň:

🌟 banán
🌟 půl tabulky čokolády

🌟 můžou se dát i nasekané oříšky


Všechny ingredience na těsto se dají do jedné mísy a společně se rozmixují.

Zvlášť se rozpustí čokoláda, rozmačká vidličkou banán a společně se tyto ingredience smíchají v míse, popřípadě se ještě můžou přidat i nasekané oříšky.
Postup je následovný. Jak už jsem zmínila, použila jsem formu na muffiny. Lžičkou se nabere těsto, které se vlije do formy, do půl lžičky se nabere náplň, která se dá na těsto a opět lžičkou se nabere těsto, kterým se polije náplň. Nahoru se může dát oříšek a peče se v troubě na 180 °C jen 10 minut. Hlavně pozor na spálení. 

Červená barva, ženské prvky a odvaha. Inspirujte se u Amal Clooneyové | Video: Aktuálně.cz

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama