reklama

Blahodárné účinky rakytníkového oleje! Víme víc!

Zkoušíte rádi nové přírodní věci? Máme pro vás rakytnkový olej, který působí blahodárně na organismus

Foto: Profimedia.cz

Žijete ve stresu, bez pohybu a vaše stravovací návyky jsou víc než špatné? Kupte si rakytníkový olej, který působí pozitivně na váš organismus, metabolismus a posiluje imunitu.

Po koupi rakytníkového oleje poznáte, jak blahodárně ovlivňuje oběhový systém, pomáhá s trávicím ústrojím a poradí si s kožními chorobami. Přírodní extrak z rakytníku působí jako antioxidant. Udělejte něco pro své zdraví a doplňte si vitamíny a minerály, které jsou důležité pro váš organizmus.

Blahodárné účinky přírodního produktu

Rakytník je významným zdrojem flavonoidů, karotenoidů a vitamínů A, K, E, D a mnoha minerálních látek a stopových prvků. Rakytníkový olej příjemně pomáhá jako prevence infarktu a mozkových příhod, snižuje cholesterol v krvi a příznivě ovlivňuje žíly a tepny a tím zabraňuje trombózám.

V případě, že máte problém s trávicím ústrojím, rakytníkovým olejem odstraníte  záněty,  s kterými musí váš organismus bojovat. Při kombinování vnitřního a vnějšího použití se zbavíte kožních chorob a poranění kůže. Na celé tělo působí jako antioxidant, který váže volné radikály a zpomaluje stárnutí organizmu.

Co je rakytníkový olej?

Jde o látku, která je z rakytníku nejcennější. Má tmavě oranžovou barvu a získává se z plodů Rakytníku řešetlákového. Rostlina se lisuje a  za studena se zachovávají všechny biologické aktivní látky, které jsou důležité pro naše zdraví. V oleji rakytníku se ukrývá kromě zmiňovaných vitamínu A, K, E a D ještě B1, B6, vitamín C a P. Dále obsahuje kyselinu listovou, třísloviny a minerální soli.

Stejně tak pomáhají tělu esenciální mastné kyseliny omega 3, 6 a 9. V rakytníkovém oleji najdeme i vzácnou omega-7 mastnou kyselinu, kterou téměř nikde jinde nenajdeme, a která působí blahodárně na trávicí trakt.Vitamín E je známý jako vitamín mládí. Rakytník působí jako stimulátor, který regeneruje pokožku a poškozenou kůži.

Který přípravek si vybrat

V lékárnách vám nabídnou celou řadu sprejů, krémů, olejů a tinktur. Padesát tobolek 100 procentního oleje zakoupíte kolem 350 korun. Olejový extrakt se pohybuje v cenové kategorii od 100 do 250 korun. Záleží, zda jde o bio výrobek či nikoliv. Rakytníkový olej se prodává jako doplněk stravy nebo jako pěstící olej na pleť, kde 100 ml vyjde na 350 korun. Ceny krémů a balzámu se pohybují kolem 130 až 190 korun za 50 ml.

V prodeji jsou rakytníkové kapky, hydratační denní i noční krémy, olejové extrakty nebo hydratační rakytníková fluida ve spreji, které vaší kůži dodají patřičnou elasticitu.

Rakytník a jeho účinek na lidské zdraví

- podporuje imunitní systém

- očišťuje organismus od toxických zplodin

- bojuje proti jarní únavě

- obnovuje pružnost a průchodnost cév

- zlepšuje srážlivost krve

- dodává vitalitu a pružnost pokožce

- účinný při rekonvalescenci

- urychluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání

- má antibakteriální účinky vůči stafylokokům a salmonelóze

- upravuje arteriální tlak

- rozpouští hleny

- používá se jako podpůrný prostředek po dobu léčby rakoviny

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama