reklama
 

Antikoncepce není pro každého, připomíná gynekoložka

Kdy je antikoncepce nevhodná? Na to i na další dotazy odpovídala gynekoložka MUDr. Blanka Vavřinková

Foto: Thinkstock

Od nepravidelné menstruace přes neplodnost až k otázkám klimakteria - obor ženského zdraví je tak široký, že nějakou tu potíž řeší asi každá z nás. Známá lékařka MUDr. Blanka Vavřinková odpovídala na dotazy ze celého oboru gynekologie. 

Průzkumy dokazují, že většina žen má tendenci zanedbávat prohlídky na gynekologii. Prevence je přitom nejdůležitější. Proto je dobře, že jste doktorce Vavřinkové poslaly tolik dotazů. Její odpovědi pomohou při dalším řešení problémů už ve skutečné ordinaci. 

Pozor na antikoncepci

Velká část otázek se týkala možností antikoncepce, případně jejíh vysazení a následného početí. "DopoProvera není vhodná pro ženy, které ještě plánují těhotenství právě pro velmi problematický návrat plodnosti po jejím vysazení," upozornila gynekoložka.  

Doporučujeme: Symptomy ženského klína: Které NIKDY nepřehlížet?

Zároveň také upozornila, že navzdory masovému rozšíření antikoncepce existují ženy, které musí volit jinou metodu, než jsou hormonální pilulky (tělísko a pod). "Bohužel, jsou ženy, kterým antikoncepce nevyhovuje," uvedla v jedné ze svých odpovědí.

Všechny další si můžete přečíst v on-line rozhovoru dole pod článkem.

Náš odborník

MUDr. Blanka Vavřinková, CSc.

Působí jako gynekolog a porodník v První české lékařské společnosti. Zajímá se například o problematiku předčasného porodu. Působila v pražské fakultní nemocnici v Motole. Mimo jiné je členkou České gynekologicko- porodnické společnosti a Sdružení nemocničních gynekologů a porodníků, je autorkou nebo spoluautorkou několika odborných publikací.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Antikoncepce: Co by měla vědět každá žena

Dnes začal podzim. Čím posílit imunitu?

Boty a dobrý sex: Souvislost existuje!

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama