reklama

Ananas umí i léčit křečové žíly. Vyhnete se operaci

To jste o ananasu zatím nevěděli: Je účinným bojovníkem proti potížím s žilami a chrání proti varixům!

Foto: Isifa/Thinkstock

Ananas funguje jako lék na průjem, jako odtučňovací kůra nebo jako afrodisiakum. Toto sladké exotické ovoce je přímo napěchováno důležitými minerály, vitaminy a dalšími látkami.

Pravidelná konzumace ananasu významně prospívá zdraví. Podporuje trávení, a proto se často využívá v rámci hubnoucích kúr. Ananas také obsahuje spoustu dalších důležitých látek, mezi něž patří i enzym bromelin. Proto jej ocení jej i lidé trpící onemocněním žil. Vědci totiž zjistili, že přispívá ke snižování otoků a udržování zdraví žilního systému. Díky němu se dá vyhnout i hrozící operaci!

Sladký i zdravý

Ananas pochází z Jižní Ameriky. V současnosti je však pěstován prakticky všude po celém světě v tropech a teplejších subtropech. Sladké ovoce si díky tomu lze obstarat téměř po celý rok. Ananas obsahuje:

  • vitaminy skupiny B,
  • vitamin C,
  • betakaroten,
  • řadu stopových prvků, například hořčík, zinek, železo a mangan.

Nedoceněný pomocník

Bromelin je enzym, který štěpí bílkoviny a podporuje tím trávení. Je to i silná protizánětlivá látka, která dokáže zmírnit otoky, bolest a podporuje hojení ran. Využívá se proto jako alternativní doplněk k léčbě křečových žil a hemoroidů. Vědecké výzkumy prokázaly, že působením bromelinu dochází k výraznému snížení otoků a bolestivosti poškozených tkání.

Doporučujeme: Zbavte se křečových žil: Co je nejúčinnější?

Jeho účinky v terapii křečových žil však dosud nejsou podloženy žádným výzkumem. Proto by užívání bromelinu nemělo nahradit klasickou léčbu, která zahrnuje bioflavonoidy, kompresivní punčochy a chirurgickou terapii. Pravidelnou konzumací ananasu však nic nezkazíte, naopak prospějete svému zdraví.

Široké spektrum pozitivních účinků

V Jižní Americe se ananas původně používal pro zmírnění zažívacích obtíží. Bromelin má řadu dalších účinků, které podporují zdraví lidského organismu:

  • Enzym brání přílišnému shlukování krevních destiček, díky čemuž se uplatňuje v prevenci kardiovaskulárních chorob.
    Bromelin se používá jako podpůrná léčba při zánětech horních a dolních cest dýchacích. Jeho působením totiž dochází k ředění hlenu.
  • Vědecké výzkumy potvrdily jeho stimulační účinek na imunitní systém. Povzbuzením imunity zamezuje vzniku nádorů.
  • Díky jeho schopnosti odvodňovat a odbourávat tuky se hojně využívá při hubnoucích kúrách.
  • Bromelin také chrání střevo před osídlením nebezpečnými parazity a bakteriemi.

Ananas je ovoce, které si rozhodně zaslouží pozornost. Jeho konzumace přináší lidskému organismu mnoho prospěšných látek, z čehož mohou profitovat i jedinci trpící křečovými žilami. Tropické ovoce by si tak alespoň jednou za čas mělo najít cestu i na váš stůl.

(holi)

Zdroj: www.globalhealingcenter.com

více na uLékaře

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Křečovým žílám běhání nevadí, uklidňuje lékař

Čím dál víc lidí nejí lepek. Co je na tom tak skvělého?

Luxujete v noci ledničku? Tady jsou rizika!

 

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama