reklama

Alergie na pyl? Nenechte svůj nos trápit!

Alergie nás dokáže potrápit po celý rok! Braňte se alergiím sprejem do nosu!

Kýchání, tekoucí rýma, ucpaný nos a slzení oči? Pokud se v tomto popisu poznáváte, pak určitě patříte mezi alergiky! Alergie na nás útočí po celý rok, ale hlavní pylová sezóna je v plném proudu od května do srpna.

Alergici mají během pylové sezóny nepříjemné alergické příznaky. K léčbě alergie existuje celá řada léků, jako je Zodac nebo Zyrtec. Sezónní alergická rýma se dá označit pojmem "senná rýma". Jak uchránit náš nos před alergií? Máme pro vás pár tipů na vhodné nosní spreje.

Livostin

Nosní sprej Livostin je určený k rychlém a dlouhodobému zmírnění alergických obtíží. Dokáže zmírnit kýchání, svědění nosu a rýmu. Účinek pocítíte do 15 minut po použití a příjemný pocit trvá až 12 hodin. Nosní sprej mohou používat dospělí a děti od šesti let. Ideální dávkování je dvě vstříknutí do každé nosní dírky dvakrát denně. Při silných obtížích můžete sprej použít i čtyřikrát denně. Cena nosního spreje Livostin pro alergiky balení 10 ml stojí kolem 140 korun.

Stérimar

Fyziologický roztok mořské vody s přídavkem manganu je ideálním doplňkem léčby sezónní alergické rýmy. Pomůže zmírnit svědění a pálení nosu. Systematicky oplachuje nos od alergenů. Mangan má výborné protialergické účinky. Stérimar Mn se nesmí používat déle než dva týdny. Po této době můžete přejít na klasický Stérimar. Dávkujeme 2 až 4 vstřiky denně do každé nosní dírky. Cena za 50 ml balení je kolem 190 korun.

Sanorin

10 ml balení nosních kapek stojí kolem 70 korun. Roztok pomáhá při rýmě. Kapky se smí používat od 15 let. Doporučené dávkování dle  přiložené informace je 1 až 3 kapky třikrát denně do obou nosních dírek.

Vibrocil

Vibrocil  na alergickou rýmu je výjimečný svým složením. Běžné kapky obsahují pouze uvolňující složku, tyto kapky obsahují speciální protialergickou účinnou látku antihistaminikum. Vibrocil vyřeší všechny příznaky alergické rýmy, svědění, kýchání, vodnatý výtok z nosu i celkové ucpání. 15 ml balení nosních kapek pro alergiky zakoupíte kolem 120 korun.

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama