reklama
 

Ajurvédská masáž: zrelaxuje a hlavně léčí

Odpočiňte si a vylečte se při masáži. Odborníci na ajurvédu vám také mohou doporučit úpravu životního stylu

Ajurvéda, nazývaná Matka všech medicín, je prastarý indický léčebný systém. Snaží se dosáhnout harmonie v těle i v mysli a to pomocí stravovacích návyků, bylin, koření a různých procedur. A mezi ně patří cvičení a úžasné masáže. Odborník na ajurvédu vám nejen provede masáž, ale velmi dobře ucítí, co je ve vašem těle špatně a navrhne doporučení na úpravu životního stylu či byliny přímo pro vás. Poradí, co byste měli udělat, aby se váš organismus dostal do vytoužené rovnováhy.

Hlavními cíli ajurvédských masáží jsou odvedení toxinů z těla, navrácení energie, regenerace a obnovení síly. K masážím i jiným procedurám se užívá vysoce kvalitních olejů, které podporují účinnost masáže a zároveň čistí kůži, tkáně a klouby.

Masáží je několik druhů, jako například tradiční olejová masáž celého těla, která navrací pohyblivost, indická masáž zad nohama maséra, masáž pomocí váčků s rýží, detoxikační masáž plosek nohou, masáž hlavy a obličeje mandlovým olejem pro prokrvení mozku či zahřívací masáž celého těla na rozproudění lymfatického systému, tudíž proti celulitidě. Masáž může být zakončena parní a bylinnou lázní, která dokonale uvolní a prohřeje tělo.

Na masáž si můžete zajít do Ajurvéda centra Praha v Šeříkově ulici, Centra přírodní medicíny Ecce Vita v Praze či pražského centra Ayurmedic Ceylon.

Jednotlivé masáže stojí kolem dvanácti set korun, za složitější a delší procedury si musíte výrazněji připlatit.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama