reklama

A tuhle znáte? Atkinsonova dieta je pro masožravce

Atkinsonova dieta je vhodná pro všechny, které můžeme zařadit do skupiny "Bez masa nepřežiju ani den".

Foto: Profimedia.cz

Vy, kteří na základě svých stravovacích návyků patříte do skupiny "masožravců", máte šanci velmi výrazně zhubnout, budete-li se držet základnách zásad Atkinsonovy diety. Sympatické na tomto způsobu hubnutí je, že není předepsáno, kolik toho můžete sníst, je vyloučeno, abyste měli hlad a jsou povoleny potraviny, které se v žádné jiné dietě neobjevují. Zdá se vám to podezřelé? Na první pohled to tak jistě vypadá.

Smyslem celé této diety je upravit metabolismus tak, aby se stalo zbytečným sledovat kalorie, protože v těle začne vše dokonale fungovat.Vymizí tím současně většina zdravotních problémů, které doprovázejí nadváhu. Dr.Atkinson postavil své zásady hubnutí na myšlence, že za naši tloušťku může inzulin!

Přebytečné sacharidy

Tělo potřebuje glukózu - základní formu cukru. Nemůže se bez ní obejít a dokonce ji nepřestává spotřebovávat ani při hladovce. Dokud je v těle něco,co lze na glukózu přeměnit, je to prostě přeměněno.

Po požití sacharidů se hladina cukru v krvi prudce zvýší a tělo si řekne, kolik si vezme na okamžitou spotřebu a kolik uloží na horší časy. V tu chvíli nastupuje tukotvorný hormon - inzulin.Cesta k zhubnutí vede tedy přes přestup ze spalování sacharidů na spalování tuku. Tím se krevní cukr stabilizuje a opustí vás hypoglykemické příznaky, pocit hladu, změny nálady, slabost apd. Nebudete mít potřebu hledat v lednici, co je tam zapomenutého a zbavíte se návyku na čokoládu a cukr.

Tukem proti tukům

To vše samozřejmě není zadarmo. Co se od vás tedy očekává?

Vaše strava nesmí obsahovat více než 20 gramů sacharidů denně. Jezte tak, abyste neměli hlad, ale nesmíte se cítit přesyceni. Pokud nemáte hlad, nejezte nic, nebo jen něco opravdu malého. Snažte se do stravy dostat čisté bílkoviny a čisté tuky - např. máslo, olivový olej, majonézu.Vhodnými potravinami jsou všechny druhy masa a ryb, veškerá drůbež, plody moře, vejce a zralé i čerstvé sýry.Využijte salátovou zeleninu, bylinky do salátu, veškeré dochucovací prostředky, které neobsahují cukr a neslazené nápoje. Při této dietě pozor na kofein, který není vhodný.

Povoleny jsou všechny rostlinné oleje, nevhodný je margarin.

Vitaminové doplňky jsou vhodné, ale někdy bývají potaženy cukrem!

Přijmete-li tyto základní zásady za své, měli byste první výsledky pocítit do 2-3 týdnů, a to nejen při pohledu na ručičku váhy, ale především na celkovém lepším pocitu, který sami ze sebe získáte.

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama