reklama

9 pravd a mýtů o opalování v soláriu!

Chcete se řádně připravit na jarní sluníčko? Zajděte si do solária!

Foto: Profimedia.cz

Chcete  mít krásně bronzovou pleť než si troufnete vzít minisukni nebo kraťasy? Přiměřené opálení ze solária z vás udělá sexy a neodolatelnou!

Jarní sluníčko už začíná hřát, a pokud se nechceme hned spálit, je nejvyšší čas začít chodit na solárko. Mnoho z vás má ovšem otázky, zda je to škodlivé či prospěšné pro pleť? Může krásně snědá pleť znamenat také rizika? Víme to!

Co nás ozáří?

Pokud se opalujeme na sluníčku, jsme vystavovány UVB a UVA paprskům. Naproti tomu solárium má pouze UVB záření, proto jsou považována za zdravější alternativu při získávání bronzového odstínu pleti. Mimo to nás výborně připraví na silné sluneční paprsky, se kterými si kůže lépe poradí.

Z čeho si vybrat?

Na trhu jsou v dnešní době klasická solária, kde se opalujeme velmi pomalu a přirozeně. K využití také slouží turbosolária, která si s bronzovým odleskem vaší pleti poradí o dost rychleji. Ženy, kterým se dělají jaterní skvrny pak mohou využít biosolária.

Sluníčko nebo solárium?

Dermatologové přímo doporučují u citlivé pleti zjara absolvovat několik kúr v soláriu. Pokožka se připraví a nehrozí zarudnutí. Světlé typy by tuto přípravu měly využít hlavně před odjezdem k moři.

Je třeba se do solária mazat ochranným krémem?

Nesmíme používat UV filtry, jinak bychom efektu opálení nedocílili. Používají se krémy, oleje i mléka od akreditovaných firem. Většinou jsou k dispozici přímo v soláriu. Je dobré si vyžádat malý vzorek, kterým vyzkoušíte jeho snášenlivost s vaší pletí.

Jsou rozdělené podle solárního typu pleti od velmi světlé po tmavou. Pokožce dodávají hydrataci a zamezují pálení. Celkově urychlí opalovací proces.

Jak je to s přípravky po slunění?

V mnoha soláriích vám budou doporučené přípravky po opalování. Platí stejné pravidlo jako u ochranných krémů. Je třeba mít výrobek určený výhradně pro solária. Tyto speciální krémy udržují barvu opálení mnohem déle.

Beta karoten ano, či nikoliv?

Pro solária není doporučován. Ve většině lepších solárií vám řeknou, že je to nutné tak z 30 procent. Jde tedy o zbytečný doplněk stravy, který je vhodný pro opalování na sluníčku. Zamezuje spálení a pokožku rychleji regeneruje.

Jak je to s lakem na nehty v soláriu?

Pokud se chystáte vyrazit do solária s nalakovanými nehty, ověřte si, zda máte profesionální barvu. Mnoho výrobců už počítá s ochranou proti žloutnutí, ale jeden nikdy neví. V případě úplné jistoty si nehty do solária odlakujte.

Je nutné se osprchovat?

Po absolvování solária se nedoporučuje pokožka sprchovat minimálně tři hodiny. Zamezili byste tak tvorbě melaninu, který je strůjcem tolik chtěného hnědnutí. Šli byste do solária zbytečně.

Negativa versus pozitiva

Dodnes není dokázané, že by solária způsobovala kožní melanomy. Každý z nás by měl dbát na doporučení obsluhy v soláru, případně lékaře. Když budeme používat vhodné přípravky a chodit na přiměřenou dobu, je naše opálení téměř bez rizika. Nešetřete peníze a nakupte si kvalitní kosmetiku určenou pro solária. Mnoho spokojených zákazníků se v soláriu zbavilo nepříjemné vyrážky na obličeji a získali svěží vzhled.

 

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama