reklama

6 zlozvyků, které vás dělají starší. Zbytečně!

Podprsenka, šňůrka na brýlích, kraťasy s kapsami - to všechno nejen prozrazuje váš věk, ale ještě vám přidává. Odstraňte módní zlozvyky!

Foto: Isifa/Thinkstock

Nikdo nechce, aby ho okolí vnímalo jako starého. Samotné stárnutí však obvykle není to, co nás tak vytáčí. Popravdě řečeno nás spíše znepokojuje, když staře působíme.

"Ne každý ví, že některé věci, které všichni běžně děláme, přidávají našemu vzhledu pár let navíc. Nedávno jsem se dozvěděla, že i já sama se dělám starší. Nebylo to tím, že nosím natupírovaný účes a la 80. léta, ale z úplně jiného důvodu. Bylo mi řečeno, že působím vzhledově starší, neboť nosím příšerné hodinky, jaké nosí babičky. Hodinky, to by mě nenapadlo! Kdo ví, asi o tom stále nejsem úplně přesvědčená…. Co vím ale jistě, je, že existuje řada jiných maličkostí, které můžeme udělat, abychom odvrátili pozornost od našeho věku a vypadali mladší," říká Jacquie Carterová, expertka společnosti Herbalife na kosmetiku a péči o pleť.

Doporučujeme: Kdy je mládí doopravdy v prachu?

Tady je šest módních zlozvyků, kvůli kterým vypadáme starší. Najdete se v tomto seznamu? Pro jistotu zároveň přinášíme rady, jak se chyb snadno a rychle zbavit.

Prozkoumejte svůj šatník

V podstatě jsou dva extrémy, kterých se můžete dopustit při výběru správného oblečení pro váš věk:

  • Řada lidí se s dosažením čtyřicítky stává velmi konzervativní. Ukázat byť jen kousek těla je pro ně nepředstavitelné a začnou se tedy oblékat jako jejich rodiče. A přesně toho se vyvarujte. Prostě není důvod, abyste si oblečením přidávali věk. Pokud poodhalíte trochu kůže, samozřejmě velmi umírněně a vkusně, prospěje to vašemu celkovému vzhledu a nebudete působit usedle. Stačí rozepnout první knoflík u košile.
  • Druhým extrémem tedy logicky je, když lidé ukazují až příliš. Zoufale se snaží zachovat si mladickou svěžest tím, že se oblékají jako teenageři a doufají, že je takový vzhled udrží v kurzu. Nic neodhalí stárnutí ženy více, než příliš krátká sukně a tílko, které poodhaluje pupík...

Módní omyly se však nevyhýbají ani mužům. Pánové "v letech" -  pokud ještě stále nosíte svoje oblečení z doby, kdy jste chodili na vysokou, nastal čas poohlédnout se po něčem novém a zbytečně se nedělat starším. Jak stárnete, mění se vaše tělesné proporce i držení těla. V tom, v čem jste kdysi vypadali úžasně, můžete dnes působit divně nebo dokonce směšně. Na to by měli při každodenním oblékání brát na zřetel všichni, ženy i muži.

Odložte šeď a sáhněte po barvě

Černá je moderní a elegantní vždy, říká se, že zeštíhluje. Ale mějte také na paměti, že čím tmavší a fádnější věci nosíte, tím starší vypadáte. Oblečení se šedými podtóny může zapříčinit, že i vy budete působit podobně mdlým dojmem. Přidejte si do šatníku barvy - nejdůležitější je mít barvu blízko tváře. Pro pány lze doporučit barevné tričko bez potisku nebo ještě lépe kravatu. Zvolte nějaké živé barvy, tím si uberete pár let. Pokud jde o ženy, nezaměřujte se pouze na oblečení, ale i na doplňky. Ideální je pestrá šála, výrazný náhrdelník či korále. 

Pořiďte si správné boty

Možná také hodláte nosit jehly už napořád, vždyť nohy se v nich opticky prodlouží a většina  tak získá i pěkný sexy vzhled. Jednoho dne se však budete muset poohlédnout po nějaké pohodlnější obuvi na běžné nošení, protože s přibývajícími lety začnou být vysoké podpatky velmi nepohodlné.

Pojem "pohodlné boty" sice často evokuje zdravotní obuv, ve které jsou nohy jistě jako v bavlnce, ale vzhledově je to hrůza. Naštěstí tento dojem už je dnes mylný, obuvnické firmy totiž nabízejí boty splňující zdravotní a zároveň vzhledové nároky, takže pohodlná obuv vypadá trendově a je k dostání v pestrých barvách a moderních stylech. Takže odložte svoje oblíbené "mučicí" lodičky na jehlách a vyměňte je za módní, ale stále velmi pohodlné kousky odpovídající zdravotním potřebám vašich nohou. A co je hlavní - nebudete v nich vypadat jako vaše babička.

Zbavte se šňůrky na brýlích

Ozdobné provázky nebo řetízky na brýlích jsou praktické a pohodlné, někteří výrobci se z nich dokonce pokoušejí vytvořit nový trend. Každopádně bez ohledu na to, kolik korálků nebo třpytivých kamínků na šňůrce máte, pořád budete vypadat, jako že už si nejste schopni vzpomenout, kam jste si brýle položili.

Vyhoďte kalhoty na gumu

Možná jste během zimy pár kil přibraly a hledáte oufit, který vám poskytne trochu pohodlí. Naordinujte si raději trochu pohybu a změnu jídelníčku, než kalhoty s vysokým elastickým pasem. Ty přenechte babičkám a nastávajícím maminkám. Zvolte raději legíny s delším (ne však vytahaným) tričkem, tunikou nebo svetrem, uvidíte ten rozdíl!

Spalte starou podprsenku

Poslední rada se týká dámského spodního prádla. Divily byste se, kolik z vás nosí stejné číslo a tvar jako před 10 či dokonce 20 lety. S přibývajícími lety se vaše tělo mění a s ním i tyto parametry, proto je velmi nemoudré nepřizpůsobit jim svou podprsenku. Odborníci navíc uvádějí, že 90% žen nosí špatnou velikost podprsenky.

Přečtěte si: Jak správně oblékat podprsenku? Předkloňte se!

Tento fakt může mít samozřejmě dopad na váš celkový vzhled. Když zvolíte správnou podprsenku, zlepší se vám i držení  těla a také budete v šatech vypadat lépe. I tento malý trik ubere pár let. Je to prosté - nošení podpůrné a hezké podprsenky ve správné velikosti je snadným způsobem, jak se vyhnout tomu, abyste vypadaly starší, než jste. A mimo to, podprsenka, která vám skutečně sedne, je také pohodlná!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

8 špatných návyků, kvůli kterým předčasně stárneme

Dovolená se zážitkem: Láká vás sexuální turistika?

Proč je skvělé mít velký zadek: Kvůli inteligenci

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama