reklama

6 tipů pro správný výběr trekingových holí

Chcete spálit přebytečné tuky? Vyražte na Nordic Walking se správnymi trekingovými holemi!

Foto: Tour Nordic Walking

Krásné počasí nás láká do přírody. Není nic lepšího než spojit přírodu s pohybem. Vyzkoušejte Nordic Walking a spalte přebytečné kilogramy, které jste nabrali v zimě.

Trápí vás špatná kondice, pomalý metabolismus a přebytečné špíčky v partiích, které brzy budou vidět v kraťasech a minisukních? Zkuste si koupit trekingové hole a vyzkoušejte výbornou metodu spalování a hubnutí Nordic Walking. Poradíme s výběrem správných trekingových holí.

Pohodlí a jednoduchost

Nesmíte si myslet, že můžete čapnout jakékoliv hole od lyží nebo na běžky a vyrazit do lesa zkusit Nordic Walking. Pro tento typ sportu byly vyvinuté speciální hole, kterým se odborně říká trekingové. V prvním případě si prohlídneme horní část, která musí být opatřená speciálním držadlem a poutkem. Pro snadnější manipulaci a rychlé odložení holí, slouží poutko, které se vycvakne a zůstává nám na zápěstí.

Levák nebo pravák?

U trekingovch holí je to jedno, protože používáme obě dvě hole najednou. Je třeba si ohlídat, která z nich patří pro pravou, a která pro levou ruku. V obchodě si s nimi zkuste chůzi, zda vám vyhovuje materiál rukojeti a vytvarování. V případě, že se vám hole špatně drží, vyzkoušejte jiného výrobce. Nevhodně zvolená rukojeť může způsobit i nepříjemné mozoly.

Není terén jako terén

Zkontrolujte si u dolní částí, zda jsou nástavce vyměnitelné. Existuje mnoho typů, které jsou určené do různých terénů. Jiné použijeme na asfalt, trávu, lesní cesty nebo do sněhu. Nelze chodit pouze s jedním typem. Namáhali bychom si klouby.

Připlaťte si za kvalitu

Trekingové hole by měly být lehounké. Vyrábějí se z odlehčeného materiálu, většinou je to hliník nebo karbon. Cena takových holí je poněkud vyšší, ale určitě se vyplatí investovat. Získáme kvalitní materiál s delší životností. Karbon je velmi lehký, ale je oblíbený díky své pevnosti a odolnosti.

Jste hodně vysocí? Nevadí!

Délka trekingových holí bývá snadno nastavitelná. Hole jsou teleskopické - dvou až třísekční. Prakticky je složíte do velikosti, která se jednoduše vejde do batohu. Správná délka trekingových holí je 0,68 násobek výšky chodce. Ideálně by při rovně postavené holi mělo předloktí a paže přiložená k tělu svírat pravý úhel.

Šetřete své klouby, máte jen jedny!

Správné trekingové hole by měly být odpružené. Při chůzi s odpružením tlumí hole nárazy a tím šetří naše klouby. Při chůzi chvilku trvá, než si na to zvyknete, ale při pravidelném používání, jistě oceníte tuto neuvěřitelně nenápadnou a tolik potřebnou vlastnost. I v tomto případě se vyplatí investovat více peněz, abychom šetřili naše tělo.

 

 

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama