reklama

5 zaručených triků jak přežít menstruaci!

Trápí vás silná bolest při menstruaci? Nedejte se! Máme zaručené rady, jak s tím bojovat!

Foto: Profimedia.cz

Máte pocit, že byste každý měsíc před menstruací nejraději prorazila zeď? Netrapte se silnými bolestmi a bojujte s námi proti příznakům menstruace!

Každá z nás proživá menstruační dny zcela odlišně. Není důvod se zbytečně trápit sedm dní každý měsíc, když existují přírodní léčiva a jiné finty proti menstruačním bolestem.

Nejúčinnější zbraň antikoncepce

Hormonální antikoncepce je určitě nejspolehlivější prevencí proti bolesti a příznakům v období menstruace. Srovná cyklus tak, že menstruaci budeme dostávat přesně po 28 dnech. Trvá celkově méně dní a je viditelně slabší. Pokud nechcete brát hormonální antikoncepci, měli byste se zamyslet nad tím, kolik brufenů sezobete v tomto období. Zjistíte, že nizkohormonální pilulka bude menším zlem s dokonalým řešením.

Příroda dělá zázraky

Určitě byste neměli podceňovat bylinky. Síla pelyňku a řebříčku je opravdu neuvěřitelná. Nejlepší je týden před menstruací dát koupel a prohřát si tělo. Po koupeli je velmi příjemný teplý zábal z pelyňku, šalvěje, máty a medu, který položíme na podbřišek. V lékárně se dají koupit kapky z řebříčku nebo můžete vyzkoušet Bachovy květové esence nebo Jonášovy kapičky. Vše se dá jednoduše sehnat v internetových lékárnách.

V nejhorším případě pomůže lékař

Pokud trpíte obrovskými bolestmi, je třeba sáhnout po speciálních lécích na zmírnění krvácení. S tím vám poradí praktický lékař nebo gynekolog. Léky jsou dostupné pouze na předpis. Je třeba předem posoudit zdravotní stav a pak se rozhodne, zda je nutné se ládovat chemií.

Dejte si Áčko, Béčko, Céčko

Dva vitamíny mají na menstruační cyklus opravdu velmi zázračný vliv. Prvním z nich je vitamín E, který dokáže tlumit bolest a zkrátí počet menstruačních dní. Nezapomínejte ani na vitamín B, který se popere s bolestí. Podobný vliv má i vitamín C. Vitamíny můžete konzumovat v podobě tablet, nebo se soustředit na určité potraviny. Nejvíce funguje jeden vymačkaný citrón do vody každý den v rozmezí jednoho týdne před menstruací, zásobíte si tělo nejen vitamínem C, ale také kyselinou askorbovou, která zmírňuje krvácení. Citrusy jsou všeobecně dobrou prevencí pro tělo.

Když si nevíš rady, pořiď si gumovou láhev

Teplé obklady by se neměly podceňovat. Pokud podbříšku dodáme příjemné teplo, zmírníme tím bolesti. Nejlepší jsou gumové láhve, které naplníme horkou vodou. Dnes se dá koupit spousta lahví v moderním stylovém provedení.

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama