reklama

3 tipy, jak posílit imunitu před zimou: Vyzkoušejte je!

Chcete se na podzim vyhnout chřípkám a nachlazení, posilte svůj imunitní systém!

Foto: Isifa/Thinkstock

Sychravé počasí a proměnlivé teploty patří k nejrizikovějším faktorům, které způsobují chřipku a nachlazení. Zkuste letos pořádnou prevenci a dopřejte svému imunitnímu systému dostatečné posily na boj s virózou a nemocí. 

Imunita je nejdůležitější částí našeho těla. Stará se o organismus. Proto v těchto dnech myslete na to, abyste svou imunitu posílili a vyhnuli se tak chřipkám a epidemiím. Poradíme vám, jak na to.

Dodejte tělu vitamíny

Základem zdravého imunitního systému je dostatečné množství vitamínu C v těle. Vitamín podporuje odolnost organismu proti infekcím a slouží jako prevence proti infekčnímu onemocnění. Tělo s dostatkem vitamínu C zvládne bojovat proti bakteriím, virům a dokonce proti rakovinovým buňkám. Vitamín C je vhodnou prevencí, ale také léčbou při nachlazení. Urychluje léčbu a zmírňuje symptomy onemocnění.

Vitamín C dodejte tělu v potravinách. V těchto dnech konzumujte brokolici, zelí, květák a citrusové plody. Velmi účinné a oblíbené je konzumování šumivých nápojů s vitamínem C. Pokud nemáte tyto nápoje rádi, dá se vitamín C koupit v tabletách.

Sport a otužování

Aktivní pohyb patří k základům zdravého životního stylu. Pokud posílíte fyzickou kondici, zajistíte správnou funkci imunitního systému. Stačí začít chodit pěšky do schodů a dopřávat si krátké procházky. Dobrou aktivitou je zumba, běh, squash nebo nordic walking. Vašemu organismu to jen prospěje.

Dalším dobrým krokem je otužování, které zvyšuje obranyschopnost organismu. Vhodným způsobem je finská sauna nebo kryosauna. Pokud si takové služby nemůžete dopřát, zkuste se otužovat doma. Sprchujte se studenější vodou a každý den ji o něco snižte až se dostanete na 20 stupňů Celsia. Nepřehánějte to, stačí jen 2 minuty denně pod studenou vodou.

Kvalitní spánek a nohy v teple

Klíčem ke zdraví je kvalitní a vydatný spánek. Vaše tělo potřebuje prostor k regeneraci a odpočinku. Nedostatkem spánku tělo výrazně oslabujete a imunitní systém dostává nepříjemné zkušenosti. Nevyspalí lidé podléhají nachlazení, rýmě nebo jiným onemocněním. Ideální doba spánku je sedm až osm hodin.

Poslední radou je udržovat nohy v teple. Nevystavujte je prochladnutí. V nohách je krevní oběh zpomalený a dochází tak k rychlému prochladnutí, což má za následek onemocnění.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

8 jídel proti chřipce. Funguje to!

Potřebuju malou ženu: Léčím si nízké sebevědomí

Antibiotika přestávají fungovat. Můžeme si za to sami!

Levínský: Nakažených je až 400 tisíc. Promořování nefunguje, nemocnice ho nepřežijí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama