reklama
 

3 super efektivní cviky pro krásné tělo

Plánujete ještě dohnat, co se dá, před letní dovolenou? Pokud jste se rozhodli na poslední chvíli posílit svaly, přečtěte si, jak na to, aby byly výsledky vidět co nejdříve.

Foto: Žena.cz

Nestačí jen cvičit, je důležité cvičit správně. Špičkový trenér CrossFitu Zdeněk Weig radí, jaké tři efektivní cviky vám pomůžou k postavě snů.

Pro pevný zadek a krásná stehna:

Výpady vzad

Jednoduchý, ale vysoce efektivní pohyb, kdy stojíte vzpřímeně v přirozeném postoji s nohama u sebe a děláte velký krok co nejdále dozadu střídavě levou a pravou nohou. Druhá noha přitom zůstává na místě a krčí se v koleni. "Nejlepší je provádět výpady se zátěží," radí Zdeněk Weig s tím, že občas doporučované PET lahve s vodou nemusí stačit. "Se zátěží kilo a půl ještě nikdo pořádně nezesílil," upozorňuje.

Takže – činky do ruky a levá, pravá, levá, pravá... Obecně platí, že na posílení funguje větší zátěž a méně opakování, třeba tři sady po pěti. Pro dynamiku a výbušnost pak uberte váhu a cvik opakujte dvacetkrát ve třech sadách.

Pro vyrýsované ruce:

Kliky na bradle

Na krásné vypracované ruce jsou obecně nejlepší 'tahy a tlaky'. Zdeněk přitom nedá dopustit na přítahy na bradle. Pěkně se chytíte, přitáhnete se a držíte. Není to úplně jednoduchý cvik, ale o to parádnější budou výsledky. "Pro začátek je lepší použít gumové expandery, které vám to trochu ulehčí," radí jeden z našich nejzkušenějších CrossFit trenérů. Užijete je doma i v tělocvičně. Pokud chcete cvičit na sílu, přidejte si zátěž, třeba tréninkovou vestu a přitáhněte se třikrát až pětkrát. To celé s krátkou přestávkou třikrát opakujte. Nebo opět uberte zátěž a zkuste se v jedné sadě přitáhnout desetkrát za sebou. A možná se jednou dopracujete až na dvacet.

Pro posílení bříška:

Dřepy se zátěží

Může vám připadat zvláštní, že by zrovna dřepy měly pomoci k silným břišním svalům, ale je to tak. "Když děláte dřepy a máte při tom nad hlavou nebo na zádech činky (rozhodně těžší než jeden a půl kilogramu!), tak se vám břicho samo přirozeně zapojí. Jinak byste je ani udělat nedokázali," slibuje Zdeněk.

Pro posílení přidejte váhu a uberte opakování, pro vyrýsování snižte zátěž a zvyšte počet dřepů. Cítit svaly budete v každém případě. Důležité je také naučit se správně dýchat, to znamená do břicha. Ovšem na krásné vyrýsované břicho je stejně neúčinnější správně jíst a nepít alkohol.

Trenérův tip: Pro úplné začátečníky je vždycky lepší poradit se s někým, kdo cviky ovládá. Třeba se zkušenější kamarádkou nebo s trenérem. A kdybyste se chtěli zeptat přímo Zdeňka, máte skvělou příležitost za ním zajít 25. června do Reebok Free Gym v pražském SaSaZu. Povede tu lekce CrossFitu pro začátečníky i pokročilé v rámci Reebok Fitness Sensation. Rád vás tam uvidí.

Božská Taylor a vyzývavá Selena. Jinak byly ceny AMA přehlídkou divnosti | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama