reklama
 

Zbavte se celulitidy přírodní cestou. Pomůže káva

Právě v těchto dnech nás pomerančová kůže trápí více než obvykle. Nosíme krátké sukně, blíží se čas dovolených, které v podstatě celé strávíme v plavkách.

Komerční sdělení - Toto je komerční sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: BODYBEscrub

Není jednoduché se celulitidy zbavit, ale jde to. Dokonce přírodní cestou, bez chemie či jiných zákroků. Stačí znát pár snadných triků.

1) Zajděte na masáž

Řada odborníků se shoduje, že nejdůležitější je rozproudit lymfu. Celulitida totiž může být důsledkem nahromadění toxinů. Detoxikaci pomáhají lymfatické masáže, jejichž základem je jemné hnětení svalů, čímž se rozpohybuje míza, která odvádí nežádoucí látky z těla. Na počátku lymfatické masáže uvolní masér hlavní uzliny na krku a pak provede buď ruční nebo přístrojovou masáž.

Účinky lymfatické masáže by měly být viditelné již napoprvé. Dlouhodobé výsledky však přichází až po více opakováních. Důležité je po této proceduře dostatečně pít, aby škodlivé látky z těla opravdu odešly. Zvýšený pitný režim je obecně proti celulitidě dobrou zbraní. Samozřejmě v případě, že pijete neperlivou vodu nebo čaje.

2) Zkuste bylinky

Účinnou volbou může být například echinacea neboli třapatka nachová, která podporuje správnou činnost lymfatického systému. Právě jeho změny a nedostatečný oběh mívají na svědomí vznik celulitidy. Echinacea je silné přírodní antibiotikum. Očistná kúra, připravená z této bylinky, pomůže tělo zbavit škodlivých látek, díky čemuž může celý lymfatický systém přirozeně fungovat. Echinacea mimo jiné zabraňuje zadržování vody, protože je močopudná, a stimuluje redukci nahromaděného tuku.

Nejčastěji se používá v podobě výtažku a aplikuje se vnitřně. Ideální je každý den vypít půl šálku odvaru. Vhodné jsou také tinktury, lymfatické koupele, zábaly či spreje vyrobené z této byliny. Echinacea se může bez problémů užívat dlouhodobě, protože nezatěžuje tkáně.

3) Peeling je základ

Peeling je skvělý hned z několika důvodů. Zbaví pokožku odumřelých kožních buněk, a tak je hebčí a svěžejší, není suchá a matná. Zároveň díky němu vynikne opálení - ideální je používat ho nejen poté, co už jste opálená, ale připravit jím kůži na slunění. Díky tomu bronz déle vydrží - neopálí se totiž ta kůže, která se později oloupe, ale ta takzvaně skutečná. Peelingem však můžete změnit i strukturu vaší pokožky. Tím, že obrousí vrchní vrstvu pokožky zároveň zvýší průtok krve.

Ideální je zvolit peeling s obsahem kofeinu, který stimuluje krevní oběh a pomáhá snížit výskyt celulitidy, ekzémů, strií, stařeckých skvrn, křečových žil a lupenky. Kofein bojuje s obsahem tuku v buňkách a prolíná se s aktivitou specifického enzymu známého jako fosfodiesteráza. Ten tělo používá k zastavení odbourávání tuků, ale kofein potlačí fosfodiesterázu a tím spaluje usazeniny tukové tkáně, které způsobují celulitidu.

Nemusí jít o přípravek plný chemie, na trhu už jsou přírodní varianty. Přírodní kávový peeling Bodybe Scrub s robusta kávovými zrny obsahuje kromě kofeinu také za studena lisovaný kokosový olej, který hydratuje, mandlový olej, který vyživuje, himalájskou sůl a třtinový cukr pro vyhlazení a kakao a vitamín E, co působí jako antioxidanty.

 

Chcete ho vyzkoušet?

Pokud vás tento přírodní peeling zaujal, máme pro čtenáře magazínu Žena.cz slevu 15 procent. Až si budete produkt objednávat na www.bodybescrub.com, zadejte slevový kód "zena15" platný do 15. 7. 2017.

Pokud vlastníte kosmetické nebo masážní studio, rekreační nebo wellness provozovny, nebo jste kosmetička, kadeřnice, masérka, či snad jen nadšenec do kosmetiky a rádi byste tyto produkty podpořili společnou velkoobchodní spoluprací, napište na e-mail info@bodybescrub.com.

reklama

Komerční tip

reklama