reklama

Zámek Červená Lhota

Vodní zámek Červená Lhota odrážející se na hladině rybníka a známý z mnoha filmů se nachází v jižních Čechách u obce Kardašova Řečice. Patří k nejnavštěvovanějším zámkům v České republice.

Historie

První písemná zmínka o tvrzi ve Lhotě pochází z roku 1465. V letech 1542 - 1555 byla původní gotická tvrz přebudována na renesanční zámek. V dalším století byly prováděny barokní úpravy, v 19. století pak proběhla romantická přestavba v novogotickém stylu, na počátku 20. století se ještě zámek dočkal úprav v renesančním duchu. Majitelé zámku se v průběhu historie poměrně často střídali. V roce 1945 byl zámek Červená Lhota konfiskován a byla v něm umístěna dětská zotavovna, v roce 1947 byl přidělen Národní kulturní komisi a v roce 1949 zpřístupněn veřejnosti.

Pověst

Na první pohled upoutá zámek svou červenou barvou. K netypickému zbarvení fasády se váže několik pověstí. Jedna z nich vypráví o zámecké paní, kterou oknem odnese čert, její tělo není nikdy nalezeno. Jediné, co po ní zůstalo, jsou krvavé stopy na bělostných stěnách zámku. Červená barva má tyto krvavé skvrny skrýt. Barva zámku byla skutečně původně bílá, červenou barvu získala až začátkem 17. století.

Filmování na zámku Červená Lhota

Zámek Červená Lhota se pro svůj ojedinělý vzhled stal oblíbeným místem pro natáčení hlavně romantických pohádek. Nejznámější z nich jsou určitě Zlatovláska, milá pohádka O štěstí a kráse, O zatoulané princezně, Pan Tau a Princezna na hrášku. Na zámku se natáčely i filmy pro dospělé Svatby pana Voka a Pan Vok odchází.

Akce 2014

Během sezóny školních výletů, v květnu a červnu, je možné zhlédnout pohádková divadelní představení. Pro děti jsou připraveny ještě další aktivity jako pracovní listy a speciální prohlídky.

Otevírací doba, vstupné

Pro návštěvníky je zámek Červená Lhota otevřen v dubnu a říjnu o víkendech, v květnu až září celý týden kromě pondělí, po zbytek roku je zavřeno.

Základní vstupné do 1. patra je 100 Kč, dál je možná prohlídka podkroví nebo sklepení.

Svatby na zámku

Organizací svateb se zabývá Červená Lhota Restaurant - od zajištění termínu na matrice, přes výběr vhodného místa obřadu, ubytování, občerstvení, dort, svatební kytici, zajištění fotografa, ohňostroj atd. Lze zajistit kompletní servis, nebo jednotlivé služby podle katalogu.

Ubytování

Přímo v zámeckém areálu v původních hospodářských staveních se nachází restaurace a v prvním patře pokoje pro hosty. Některé pokoje mají výhled přímo na zámek, některé jsou menší, jiné slouží k ubytování rodin s dětmi.

Zajímavou službou, kterou nabízí Červená Lhota Restaurant, je romantický piknik. Zájemci si mohou objednat a vyzvednout piknikový koš s drobným občerstvením, příbory a dekou.

Kontakty

Červená Lhota 1
Kardašova Řečice, 378 21
okres Jindřichův Hradec
Tel.: 384 384 228
[email protected]
www.zamek-cervenalhota.eu

Tipy na výlety

Jindřichův Hradec
Český Krumlov
Hluboká nad Vltavou
Třeboň
Nové Hrady

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama