reklama

Každý, kdo se vyzná v módě a módních trendech, by měl znát luxusní módní značku pro dospělé United Colors of Benetton. Oděvní firma a módní značka má sídlo v Trevisu v Itálii. Itálie je známá svým vkusem pro oblečení. Jde po Paříži o druhé místo, které udává životní styl v oblékání.

V dnešní době najdeme ve sto dvaceti zemích světa více než šest tisíc prodejen. Společnost si vydělá ročně přes dvě miliardy eur.

Moderní značka Benetton se dělí na dva podtituly - United Colors of Benetton, která se zkracuje na UCB, se zaměřuje na oblečení pro dospělé a je tou nejznámější podkategorií. Druhá z nich je Undercolors of Benetton a s tímto štítkem si můžeme zakoupit luxusní spodní prádlo, které je vyhlášené kvalitou zvoleného materiálu. Poslední z nich je UCB Kids, neboli Benetton dětské oblečení.

Od roku 1974 je členem společnosti francouzská značka Sisley. Jde o elegantní a velmi ležérní módu. Druhá firma, která vstoupila pod hlavičku UCB je značka sportovního oblečení Playlife. Jako poslední pod společnost spadá značka mladistvé módy Killer Loop.

Módní značka nezahrnuje pouze oblečení a doplňky, ale také parfémy nebo nápadité brýlové obroučky. Velký úspěch má společnost Benetton hlavně díky svým reklamním kampaním, které bojují proti rasismu, AIDS nebo náboženským a společenským předsudkům.

Značka Benetton se může pochlubit nejen módou, ale také tím, že vlastnila tým Formule 1 a od roku 1992 vydává mezinárdní magazín Colors.

S touto firmou se můžeme setkat i v odvětví doplňků do bytu. Jejich produkty jsou typické svou barevností a rozmanitými vzory. Benetton vytváří moderní způsob života zejména u mladých lidí. Produkují tapety, nátěrové hmoty, nádobí, bytový textil a obkladové materiály. Svým vzhledem a provedením dávají jasně najevo, že jde o vysoce kvalitní zboží.

Historie

Luciano Benetton je zakladatelem firmy, která svůj počátek datuje na rok 1965. Během čtyřiceti let získal zákazníky už na pěti kontinentech. Společnost si založili spolu se svými sourozenci. Ve společnosti byl nejstarší Luciano, jeho sestra Guiliana, která se starala o návrhy, bratr Gilberto, který vedl administrativní stránku a finance a v neposlední řadě bratr Carlo, který řídil celou výrobu.

V roce 1969 se podařilo otevřít butik na Rue Bonaparte v Paříži. Zákazníci si mohli vybrat z celého tuctu různých svetříků až v padesáti odstínech. Jejich práce se začala rozšiřovat i do jiného odvětví. Druhou záležitostí byla kosmetika a v roce 1986 začali vyrábět vlastní parfém Colors. V roce 1992 do sbírky přidali vydávání magazínu Colours v angličtině i francouzštině.

Související články

reklama
reklama
reklama