reklama

Pěstovat rostliny nejen na zahradě nýbrž i doma, v pokoji, kde nám vyrůstají z květináče je pro mnohé nezbytnou dekorací interiéru a zásadní pro snahu uchovat si s nimi kus živoucí přírody, pocházející i úplně z jiného světadílu.

Pěstovat v květináči můžeme různé druhy rostlin - pestré orchideje, pichlavé kaktusy, "vznešené" palmy, chapadlovité kapradiny, cibulnaté rostliny a mezi jinými nesmíme zapomenout na japonské maličké stromy - bonsaje. Většinou jednotlivé představitelky svého druhu mají v domě postavení podobné domácím zvířatům, byť neschopným podobných reakcí. Ovšem pečlivé zkoumání ukazuje, že i rostliny mají svoje reakce, komunikační prostředky a v omezené míře snad dokonce i city.

Každá rostlina potřebuje, dle svých biologických nároků, určité množství světla, vody, vhodného hnojiva, životního prostoru v podobě vhodného květináče a - v některých životních fázích - odstříhání části svého těla a přesazovaní. Pokud bychom to nedělali, naše pokojové rostliny by chřadly a místo ozdoby by nám nedělaly dobrou vizitku.

Související články

reklama
reklama
reklama