reklama

Otec, nebo milenec? Jak to mají ženy, které milují výrazně starší muže

V posledních letech jako by přibývalo žen, jež hledají oporu u výrazně starších mužů, kteří by klidně mohli suplovat jejich otce. Co u nich hledají – lásku, postavení, peníze nebo útěchu?

Foto: iStock

Poslední dobou mi přišlo několik příběhů žen, které hledaly muže pro život, a stále se nedařilo a štěstí našly až po boku výrazně staršího muže… Podobné příběhy se množí a mají společného jmenovatele - pocit bezpečí a opory.

To, že single lidí je víc a víc, není žádným tajemstvím, někteří odborníci přes vztahy dokonce tak trochu lomí rukama, protože nalézt štěstí ve vztahu se dnes stává pomalu vzácností. Zdá se, že dalším "trendem doby" pak bude partnerství ženy a výrazně staršího muže, který by mohl být jejím otcem. Proč tomu tak je? Odpovědi najdete v příběhu Magdy, která shrnula vše, co se ve vašich příbězích často opakovalo.

Život beze strachu - příběh Magdy

"Vím, že pro mnohé to asi bude znít hloupě, ale já byla vždycky trochu ustrašené dítě i puberťačka, nesmělý, neprůrazný typ. Když jsem dorostla tomu, že by bylo dobré najít si partnera, začal pro mě život plný trápení. Ačkoli vzhledově jsem byla pro své vrstevníky asi "uspokojivá", moje povaha je nebavila. Jsem ten typ, který se rád stará, vaří, uklízí, moc toho nenamluví, naopak rád poslouchá vyprávění ostatních. Zažila jsem několik nepěkných rozchodů a začala mít strach… Nejsem ničím zajímavá, exotická, prostě jsem pro muže nudná. Doufala jsem, že po třicítce moje "usedlost" už nebude takový problém, ale byla.

Když mi bylo třicet šest a všichni z rodiny už nade mnou zlomili hůl a zařadili mě do škatulky "stará panna", objevil se Vladimír. Bylo mu tehdy přes padesát, za sebou měl rozvod a celkem dobrodružný život. Než mi došlo, že jeho pozvání na večeři a kávu jsou myšlené jako rande, ocitla jsem se u něj doma a proběhl ten nejkrásnější sex, jaký jsem kdy zažila. No a od té doby jsme spolu. Už je to skoro deset let. Vladimír mi dává dostatek prostoru, po jeho boku jsem "vykvetla", přestala mít pocit, že všechno, co dělám, je nudné a trapné, získala jsem sebevědomí. On miluje, když se o něj starám, já v něm mám milence, rádce i důvěrníka, poprvé v životě nemám strach, že budu za trapnou a nezáživnou. Jediné, co mi tenhle vztah vzal, jsou děti. Vladimír už další nechtěl, říkal, že nechce být svým dětem dědou. Já děti miluji, ale i když jsem měla rok dva krizi a přemýšlela o rozchodu, došlo mi, že v dnešním světě je mnoho opuštěných dětí, kterým mohu pomoci, třeba na dálku, a že mi hezký vztah, ve kterém se poprvé v životě cítím žádoucí a žádaná, stojí za to," napsala mi otevřeně Magda. A mnoho podobných dopisů k tématu mi přišlo i od dalších žen.

Harmonie v uspěchaném světě

Sama s podobnými vztahy zkušenost nemám a nechci je nijak idealizovat, ale ani hanět. Pravda je, že se ve vašich dopisech opakovaly stále stejné důvody, proč jste si vybraly starší muže - je s nimi klidný, harmonický život, který je v dnešní hektické době balzámem… Starší muži oceňují vaši práci i péči, kterou jim věnujete… Nekritizují za každou drobnost, chválí vás a podporují ve vašich zájmech. To zní opravdu idylicky.

Jaké jsou mínusy?

Ale samozřejmě i tyto vztahy mají jasná negativa. "Ženy jsou ve vztahu s výrazně starším mužem většinou okouzleny jeho, v mnoha ohledech, gentlemanským chováním. Negativem takového vztahu ale často bývá to, že život a jeho běh se přizpůsobuje muži - ten má své zaběhlé rituály a ve svém věku nerad něco mění. Tito muži také obvykle nechtějí další děti, protože už mají dospělé z předchozích vztahů, nebo je z nějakého důvodu nechtějí vůbec. Náročné pak bývá, když muž zestárne do věku, kdy už není milencem, ale spíše malým děckem, o které je nutné se starat…" píše vztahová koučka Pauline Willsonová.

Každopádně z faktu, že ženy dávají často přednost starším mužům a z důvodů, proč to dělají, vyplývá, že jim v životě chybí jistota, klid, bezpečí, pocit ocenění.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama