reklama

Závidíte kamarádce její vztah? To je dobře

Na závisti samozřejmě není nic hezkého. Pokud tedy jen slepě závidíte a na všechny, kdo mají něco, co vy ne, se díváte skrz prsty a nic dobrého jim nepřejete. Kdybyste ale začala závidět zdravě, může to váš život skvěle nastartovat. A nejen ten partnerský...

Foto: Profimedia.cz

Na závisti samozřejmě není nic hezkého. Pokud tedy jen slepě závidíte a na všechny, kdo mají něco, co vy ne, se díváte skrz prsty a nic dobrého jim nepřejete. Kdybyste ale začala závidět zdravě, může to váš život skvěle nastartovat. A nejen ten partnerský...

Jestliže se neustále s někým srovnáváte, zoufale chcete stejně skvělou práci, jakou si našla vaše sestra, nebo stejně úžasný vztah, který teď má vaše kamarádka, přestaňte si to vyčítat. Jen změňte svůj úhel pohledu.

Vlastně je velmi dobře, že si všímáte věcí, které ve vašem životě chybí, učíte se tak definovat, co vlastně chcete. Jenom se zkuste nezakuklit v pouhých touhách, závisti a tužbách, zkuste s tím něco dělat. 

Takže pokud vám čerstvě zamilovaná kamarádka líčí, jak s novým partnerem chodí každý druhý den na večeře a každý víkend jezdí na romantický výlet, zatímco ve vašem dlouholetém vztahu je největším dobrodružstvím společná cesta do supermarketu, jednoduše vezměte její vyprávění jako recept. 

Zlepšete svůj sexuální život

Zamluvte stůl v restauraci a prostě toho svého někam vytáhněte. K svátku mu kupte lístky do kina, k narozeninám lístky na koncert. Brzy si zvykne, že chodit ven je vlastně zábava i po několika letech vztahu. A pokud to zábava nebude, zřejmě to znamená, že každý chcete v životě něco trochu jiného, což je zase na jiné povídání...

Mimochodem, tímhle malým obdarováváním toho svého naučíte, že je hezké dát si někdy jen tak něco pro radost. Nemusí to být nic drahého ani velkého. Klidně jen kytka utržená (pokud možno legálně) v parku. Nebudete aspoň už závidět kamarádce, že pravidelně dostává květiny či čokoládu.

Čtěte také: 5 důvodů, proč nemůžete najít toho pravého

Na každou závist se dá najít lék. Jestliže vám tedy známá vypráví o tom, že se svým novým přítelem má sex desetkrát za víkend, nevzdychejte nad tím, jak je ten váš neschopný, ale naopak za ním přijďte a řekněte: "Pamatuješ, jak jsme kdysi trávili každé sobotní odpoledne v posteli? Pojďme si to zopakovat."

A pokud jí snad náhodou závidíte ještě to, že se s partnerem vůbec nehádají, pak si uvědomte, že na samém začátku vztahu se hádá opravdu málokdo. Kromě toho podle jednoho britského průzkumu si celých 44 procent lidí myslí, že hádka jednou za týden hezky pročistí vzduch a vztahu naopak pomáhá. 

Lepší práce díky závisti

Nicméně závist funguje jako motivace nejen ve vztazích, ale třeba i v práci. Jestliže nějaká vaše známá získala práci, o kterou byste také moc stála, zkuste zjistit, co ona má a vy ne. Umí líp anglicky nebo na rozdíl od vás ovládá excelovské tabulky? Přihlaste se na kurz nebo poproste chytřejšího kamaráda o doučování.

Všechno, co mají ostatní, můžete mít i vy. Musíte na tom ale pracovat a opravdu o to stát. Jedině tak dokážete vyvinout to správné úsilí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co vám ničí požitek ze sexu? Vlastní sebevědomí

Manželství jen kvůli dětem. Má smysl ho udržovat?

Stačí jedna noc: Málo spánku je horší než alkohol!

Jelínek: Bilesová měla být hrdinka, sportovci jsou pod tlakem, chodí i výhrůžky smrtí | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama