reklama

Zamiloval se do mě syn kamarádky. Je mu 16

"Už půl roku bojuji se synem své kamarádky, který mi nosí kytky, bonbóny a neustále vyznává lásku. Jeho pozornost se mi líbí, ale nechci ho ranit, navíc je mu jen 16," píše Věrka. Jak dopadne mladíkova láska?

Foto: Profimedia.cz

"Neříkám, že mi jeho zájem nedělá dobře. Ale nemůže mi nosit kytky, bonbóny, psát v noci smsky. Je to syn mé kamarádky a navíc je mu jen šestnáct," vysvětluje svůj problém Věrka.

Když jste několik let sama a po rozvodu, jistě vás potěší zájem jiného muže. Ale co dělat, když se líbíte spolužákovi vašeho syna? Měla by si Věrka užívat pozornosti, nebo rázně vše utnout?

Ničeho jsem si nevšimla

"S kamarádkou se vídáme skoro každý den. Když nejsem u nich já, tak je u nás na kávě ona. Máme štěstí, že i naši synové spolu chodí do stejné školy a zároveň i na fotbalové tréninky. Kdybych ji neměla, vůbec bych nezvládla rozvod. Proto není nic neobvyklého, že se znám velmi dobře i s jejím synem," začíná vyprávět Věrka.

Jednou jí Jitka s radostí řekla, že její syn je zamilovaný. Chodí prý jako tělo bez duše, neustále něco sepisuje a přestal i vyrážet ven s kamarády. Zajímalo ji, zda o tom Věrka něco neví, přeci jen jsou jejich synové nejlepší kamarádi.

Náš tip: Vesnice mě nenávidí. Pořídil jsem si bulteriéra.

"Nepřipouštěla jsem si, že jsem ta vyvolená ani ve chvíli, kdy se Jonáš objevil ve dveřích s kytkou. Prý chce poděkovat za skvělou večeři, kterou jsem jim o víkendu nachystala po zápase. Vůbec mi nedošlo, že u nás strávil celé odpoledne. Ale musím přiznat, že jsem se fakt skvěle bavila."

První náznak

Věrka dostala i další týden růži se vzkazem od Jonáše, kde jí napsal, že si s ní hrozně rád povídá a je fajn, že jí může svěřit i to, co by vlastní mámě neřekl.

"Hrozně mě překvapil, když se zjevil u nás v kanceláři, abychom prý šli na oběd. Podle všeho jim odpadl tělocvik. Nechtěla jsem ho odmítnout, tak jsme vyrazili. Neustále opakoval, že zaplatí on, ale co může mít takový školák za kapesné. Přeci jen jsem se o útratu postarala já. Večer jsem se svého syna zeptala, co dělal on, když mu odpadlo vyučování. S úsměvem se na mě podíval a pronesl, že o žádné volné hodině neví."

Věrka ještě ten večer napsala Jonášovi, ať už podobné hovadiny raději nedělá, že by musela říct mámě o tom, jak chodí za školu. "Jako odpověď mi přišla smska s jednou větou: Neustále na tebe myslím."

Věkový rozdíl

Následovalo několik zajímavých náhod. Když Věrka vyrazila na nákupy se synem, potkali Jonáše. Občas se objevil u nich doma, samozřejmě že místo fotbalového tréninku. Někdy přinesl kytku, jindy sladkou dobrotu nebo jen tak šel náhodou kolem. Nevynechal jedinou příležitost být s Věrkou.

"Jednou se mi syn svěřil, že mu Jonáš prý řekl o nějaké starší paní, která se mu líbí. Prý doufá, že to klapne, protože takové nádherné tělo musí dostat. Nevěděla jsem, jestli se mám urazit za tu starší paní, nebo být nadšená z toho komplimentu. Ale pak mi došlo, že jsem se snad úplně zbláznila. Je mu šestnáct a mně táhne na čtyřicet."

To odpoledne se u nich Jonáš objevil opět sám, tentokrát s obrovským pytlíkem gumových medvídků. A na takového mladíka celkem dobře věděl, co dělat a říkat.

"Překvapil mě. Snažila jsem se mu vysvětlit, že to nepůjde, vždyť bych mohla být jeho máma. Přitáhl si mě k sobě a dal mi takovou pusu, že ještě teď, když si na to vzpomenu, se mi podlamují kolena. Ztratila jsem hlavu a začala na něj křičet, že jsem stará, on je ještě nezkušený dítě a co by na to řekla máma. Všechno jsem na něj vychrlila. Dal mi ještě jednu pusu a odešel."

Společná dovolená

Věrka do dnešního dne netuší, proč tenkrát po tom incidentu na společnou dovolenou kývla. Myslela si, že by Jonáš mohl vše pochopit, ale nestalo se tak.

"Neustále vyhledával chvíle, kdy by se mě mohl dotýkat nebo bychom byli alespoň na vteřinu sami, mazal mi záda, blbli jsme ve vodě. Nechával mi za dveřmi pokoje růži téměř každý den. Kamarádka si ze mě už dělala srandu, že mám na ostrově tajného ctitele. Byla jsem celkem zoufalá. Věděla jsem, že musíme brzdit, ale jedno přiznám, líbila se mi ta pozornost."

Předposlední večer se společně s Jitkou pořádně připily. Věrka měla plán, jak Jonáše odradit. Vyhlédla si v letovisku nějakého fešáka a snažila se Jonášovi dát jasně najevo, že je jiná věková kategorie. Když si šla do pokoje pro svetr, zastavil ji Jonáš.

Doporučujeme: Otěhotněla jsem na dovolené. Manžel není otcem

"Zatarasil dveře pokoje a fakt mě dost surově popadl. Vrazila jsem mu facku, ale pak jsme se začali líbat. Snad kvůli vínu, ale nedokázala jsem přestat. Neustále opakoval, že jsem krásná. Za pár minut přišel do pokoje můj syn. Jonášovi dal pěstí a na mě asi půl hodiny ječel, o co mi jde a co si tím chci dokázat. Byl na mě fakt hodně zlej, ale měl na scénu právo, proto jsem se nijak nezlobila."

Nikdy nepochopí...

Zbytek dovolené probíhal dosti divně. Jitka do dneška nechápe, kde Jonáš přišel k monoklu. Věrky syn s ní téměř nepromluvil a ona se snažila Jonášovi vysvětlit, že mu není ani 18 a ona si takové věci dovolit prostě nesmí.

"Myslela jsem, že vše konečně pochopil a nejspíš se o důrazné vysvětlování postaral ještě i můj syn. Neustále nás pozoroval. Vždy, když jsme zůstali někde sami, okamžitě k nám doběhl a snažil se mít všechno pod kontrolou. Já sama nevím, zda k Jonášovi něco cítím, nebo mi jen dělá dobře zájem tak pěkného, mladého a zároveň vyspělého "muže". Nejhorší je, že mi neustále píše smsky. A každý týden chodí číselný údaj, kde odpočítává dny, kdy mu bude osmnáct se slovy: Už brzy. Nevím, jak z toho ven a zda vůbec chci přestat."

Co byste Jitce vzkázali? Měla by vše rázně ukončit a říci o tom kamarádce, nebo čekat na osmnácté narozeniny a užívat si vztah s mladým "zajíčkem"?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

S vývodem ze střev můžete být sexy. Tady je důkaz!

13 důvodů, proč jíst meruňky. Prodlužují život

Peníze a vztah: Co má platit žena a co muž?


Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama