reklama
 

Záhada letních románků: Mohou vydržet do podzimu?

Proč zrovna léto svádí ke krátkým románkům a úletům? A může se z nich vůbec stát opravdový vážný vztah? Může, ale stojí to mnohem víc úsilí než v jakoukoli jinou roční dobu...

Foto: Zdenka Tomis, Profimedia.cz

Proč zrovna léto svádí ke krátkým románkům a úletům? A může se z nich vůbec stát opravdový vážný vztah? Může, ale stojí to mnohem víc úsilí než v jakoukoli jinou roční dobu…

Letní měsíce jsou pro navazování nových známostí jako stvořené. Je to doba dovolených, takže máme více času. Navíc ve svém volnu cestujeme do cizích měst a zemí, kde nás nikdo nezná, a tak je snadnější zahodit zábrany a seznamovat se.

Díky teplému počasí a změně prostředí se perfektně uvolníme, nemyslíme na práci a všední starosti a chceme si jenom užívat. Jsme také více otevřeni emocím, a pokud si s někým něco začneme, přiroste nám k srdci mnohem rychleji než třeba v lednu.

V létě jsme atraktivnější

Navíc na svoje okolí ve chvílích volna působíme mnohem atraktivněji než za běžných skutečností. To je mimochodem nejen vysvětlení toho, proč se na vás v létě lepí více potencionálních partnerů, ale zároveň je to důvod, proč je tak těžké letní lásky udržet.

Jakmile totiž skončí dovolená, vrátíte se k běžnému chování a pak teprve vás partner konečně pozná. A nikde není zaručeno, že mu pořád budete vyhovovat stejně jako na lehátku u bazénu. Samozřejmě to platí i naopak - i vy můžete být na konci léta ošklivě zklamaná z toho, jak se váš nový objev vybarvil.

Ženy čekají víc

Ovšem co si budeme povídat, většina letních flirtů nenávratně a zcela samovolně skončí s návratem ke každodenní realitě. "Muži s takovým vývojem většinou počítají. U žen ale častěji dochází k mylným představám, že našly svého vyvoleného. Ten se vzápětí ztratí se zapadajícím sluncem a zbyde jen trpké zklamání. Všeobecným pravidlem tedy je: co se stane na dovolené, ať tam také zůstane," myslí si Martina Horáková ze seznamovací sociální sítě Leyter.com.

Psychologové totiž tvrdí, že muži hledají hlavně krátkodobý intenzivní zážitek, zatímco ženy trvalý a dlouhodobý vztah. A na dovolené to platí dvojnásob.

Raději nečekejte nic

Proto se smiřte s tím, že dovolená je ideální k flirtování, ale pro budování dlouhodobého vztahu se moc nehodí. Jednak máte na vzájemné poznávání většinou jen velmi málo času. A pokud si příliš rychle začnete budovat naděje, které vycházejí z něčeho nemožného, zůstanete velmi pravděpodobně zklamáni.

Existují samozřejmě případy, kdy se z nezávazného flirtu stane regulérní vztah. To však vyžaduje zájem obou zúčastněných stran a nové kolo poznávání se v rámci běžného života.

Hlavně nikomu neubližujte

Obzvláště obezřetní by měli být ti, kteří se ze vzrušující dovolené vrací ke stálému partnerovi. Ať už byl letní románek sebevíc báječný, nemá cenu ničit si jím fungující a stabilní vztah. Na druhé straně může být takový příležitostný zálet motivací pro změnu stávajícího nefunkčního partnerského vztahu, ať už ve formě oživení či jeho definitivního ukončení.

"Vždy záleží na konkrétních lidech a situaci. Ať už si z letního flirtu uděláte příjemnou vzpomínku či nový vztah, dbejte na to, ať vaším románkem pokud možno netrpí jiní," uzavírá Martina Horáková.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Pozor na rozvod kamarádky. Může vás nakazit!

Ideální počet sexuálních partnerů je deset. Souhlasíte?

Seznamujete se přes internet? Tyhle lži uslyšíte!

--------------------------------------------------------------------------------

Můžete na online seznamce najít tu pravou nebo toho pravého?

reklama

Komerční tip

reklama