reklama

7 věcí, kterými rozčilujete lidi ve svém okolí: Zkuste se někdy chovat jinak

Možná i vy znáte situace, kdy svou reakcí popuzujete ostatní, ale jinak jednat neumíte nebo nechcete. Bylo by to proti vaší přirozenosti či přesvědčení. Jaké jsou nejčastější důvody, pro které občas druhé dráždíme?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Co člověk, to jiný charakter a naučené vzorce chování. A také individuální pohled na konkrétní situaci, ryze subjektivní zkušenost a jen sotva sdělitelný pocit. Pestrost vnímání, široká škála možných reakcí, ale také řada předsudků. Každý z nás nějaké má a každého někdy něco pobuřovalo na druhém člověku.

  Na světě není nic těžšího než upřímnost a nic lehčího než lichotky. - Fjodor Michajlovič Dostojevskij k citátu

Pravděpodobně každý už někdy zažil hloupý či jinak nepříjemný pocit v nějaké konkrétní situaci. Možná proto, že vás ostatní za nějakou reakci nespravedlivě odsoudili, a třeba jen kvůli tomu, že jste řekli pravdu bez dostatečné porce taktu. Anebo odmítli žádost druhého, protože se vám to zrovna vůbec nehodilo. 

Důvody, pro které občas (anebo pravidelně) dráždíme ostatní, bývají různé; některé však převažují. Pojďme se na ty nejobvyklejší podívat podrobněji.

Více v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama