reklama

Vztah na dva dny v týdnu: Může fungovat?

Čím dál více lidí musí cestovat za prací, a tak je čím dál víc těch, kteří s partnerem tráví jenom víkendy. Může však takový vztah dlouhodobě fungovat?

Foto: Isifa/Thinkstock

Čím dál více lidí musí cestovat za prací, a tak je čím dál víc těch, kteří s partnerem tráví jenom víkendy. Může však takový vztah dlouhodobě fungovat?

Vztah v modelu 5:2, což znamená, že pět dní žijete svůj život spojený s prací, a na dva dny se vracíte za partnerem, se ve světě stává velkým trendem. Pochvaluje si ho například Jennifer Aniston. Byla to mimochodem právě ona, kdo pro tenhle typ partnerství vymyslel přezdívku 5:2.

Jennifer & Justin forever

Zatímco ona natáčela film v Los Angeles, její partner Justin Theroux jezdil kvůli své televizní show do New Yorku. K sobě se tedy dlouhou dobu vraceli jen na víkendy. A podle Jennifer to jejich vztahu jedině prospělo. Prý se utužil a navíc si jeden druhého začali víc vážit jednoduše z důvodu, že si byli vzácnější.

Prý si uvědomili, v čem jsou rozdílní a naučili se respektovat, že partner má také svůj život a své potřeby či povinnosti, a tak tuhle metodu často praktikují, i když by klidně mohli být spolu celý týden.

Může však takový vztah fungovat i v případě, že nejste hollywoodští herci, kteří mají zástupy služebnictva a díky svému bohatství si mohou zaplatit jakoukoli službu? Podle britského experta na vztahy Andrew G. Marshalla ano.

Umění komunikace

"V podstatě jediné, co potřebujete k tomu, aby takový vztah fungoval, je dokonalá schopnost komunikace," řekl Marshall britskému časopisu Red. "Musíte se naučit naplánovat si svůj čas dopředu a v těchto plánech se sjednotit. A důležité je na svůj vztah myslet, i když jste od sebe daleko. Musíte být v kontaktu, posílat si esemesky, skypovat, být alespoň trochu romantický," popisuje Marshall návod na spokojený vztah na dálku.

A zřejmě na tom něco bude. I Jennifer Aniston tvrdí, že když se s Justinem přes týden nevidí, pravidelně každý den si volají přes Skype. Stejně důležitá jako komunikace je však také důvěra. Pokud druhému nevěříte, vztah 5:2 rozhodně fungovat nebude.

Ze vztahu mizí pravidla

Podle Marshalla se volnější přístup ke vztahu tolik rozmáhá hlavně proto, že se lidem líbí, když se mohou zbavit pravidel, které tradiční vztah přináší. Nikdo je nekomanduje, když nedají hrníček do dřezu nebo do myčky, nikomu nevadí jejich oblečení poházené po zemi. A o víkendech žijí jen jeden pro druhého, takže se tyhle problémy a zlozvyky zdají naprosto malicherné.

Z těchto důvodů si některé páry, nebo dokonce rodiny ve světě začínají pořizovat dvojí bydlení. Údajně to nedělají proto, že by druhého nemohli vystát, ale naopak kvůli tomu, aby vztah posílili. Některé páry to také odůvodňují tím, že jejich partner sice bydlí s nimi pod jednou střechou, ale stejně musí každý den pracovat až do noci, a tak na sebe stejně nemají čas.

Když ale pracuje do noci na jiné adrese, toho druhého to tolik neštve a navíc má čas jen pro sebe. Otázkou je, jestli by musel pracovat do noci i v případě, že by nemusel platit dva byty.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přežijte vánoční šíleství bez stresu: Jak to zařídit?

Ženy vycítí podvodníka, mají na to orgán

Test: Co víte o sexu a oplodnění?

--------------------------------------------------------------------------------

Jak na partnerské vztahy?

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama