reklama

Vegetariáni mají lepší sexuální život! Co za tím stojí?

Nechápete vegetariány? Máme pro vás 6 důvodů, kvůli kterým to zkusíte také!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Vegetarián versus vegan

Veganství je způsob stravování, filozofie a životní styl, odmítající využívání zvířat především pro potravu. Jako vegetariánství, jehož je přísnější formou, se zříká konzumace masa, také ale i vajec a mléčných výrobků nebo dokonce medu. Mnoho veganů z přesvědčení také nesouhlasí s rybařením, myslivostí, kožešinovým průmyslem, cirkusy či zoo. Přísné veganství odmítá používání výrobků z kůže, vlny a hedvábí nebo kosmetiky testované na zvířatech či živočišné složky obsahující.

zdroj: wikipedia.org

Klíčky, tofu, sója, zelenina. Přesně tak vypadá jídelníček vegetariána. Neumíte si představit, že byste žili bez masa? Tady je 6 důvodů, kvůli kterým to alespoň zkusíte.

Ze všech stran se dozvídáme, že vegetariáni i vegani mají zdravější a plnohodnotnější život. Co se ukrývá za jejich způsobem života a proč stojí za zvážení, zda alespoň na chvíli nepřestaneme jíst maso?

Sexuální apetit

Pokud se prý vzdáte masa a živočišných produktů, získáte více energie a chuti na sex. Za vším stojí skladba jídelníčku. Většina potravin obsahuje látky, které působí jako afrodiziakum u žen i mužů. O které jde?

 • mandle
 • avokádo
 • fíky
 • cizrna
 • dýně
 • chřest
 • celer
 • sója

Poslední bod si více rozebereme. Sója je rostlinného původu a obsahuje "fytoestrogeny", kterým se někdy říká i "sexuální steroidy". Zvyšují libido, usnadňují vzrušení a intenzivnější prožívání orgazmu.

Doporučujeme: Co se děje s tělem, když přestanete jíst maso?

Studie potvrzují, že rostlinná strava může mít vliv na hladinu hormonů, tedy sexuální aktivitu. Je pravda, že vše vychází z pozorování primátů, ale co na plat, přeci jen s nimi máme hodně společného. Vědec Michael Wasserman strávil s primáty (kočkodany) 11 měsíců a pečlivě zaznamenával, co jedli a kontroloval složení stolice. Čím více si pochutnávali na listech tropického stromu, tím více estradiolu tělo obsahovalo. S tím souvisely změny hormonů a častější páření. Pan Wasserman si je jistý, že s těmito výsledky úzce souvisí i konzumace sóji u lidí. Výsledky byly zveřejněné v odborném časopise Hormones and Behavior.

Pokud vám to tedy v ložnici moc neklape, zařaďte na jídelníček trochu více sójových výrobků. Možná budete mile překvapení, jak málo stačí ke štěstí.

Další důvody, proč si vegani sex užívají více?

 • Jejich tělo je z konzumace zeleniny a ovoce dostatečně zavodněné. Prý nemusí používat ani lubrikační gely.
 • Orgány jsou prokrvené, proto se snáz dosahuje kýženého vrcholu.
 • Netrpí tolik obezitou, která znesnadňuje intimní život.
 • Lidé, kteří jedí jen rostlinnou stravu, se méně potí.
 • Živočišné tuky příliš unavují, proto byste se bez nich měli cítit svěžeji.

Větší sebevědomí

Dnes už to není tak náročné, ale donedávna museli vegetariáni či vegani obhajovat svá rozhodnutí, proč je pro ně důležité nejíst maso, co obnáší jejich styl stravování. Mnoho z nich si uvědomuje smrtelnost. Vědí, že zdravé tělo je krásné, díky tomu mají velké sebevědomí a je pro ně důležité neubližovat organismu ani duši. Kdo si "zdravě" věří, nemá problém najít partnera a život je mnohem snadnější.

Šťastnější lidé

Studie, která byla publikována v časopise British Journal of Health Psychology, potvrzuje, že rostlinná strava ovlivňuje pozitivní myšlení. 

Náš tip: Vyzkoušeli jsme za vás. Čím nahradit maso?

Téměř 300 mladých lidí dodržovalo po dobu tří týdnů jídelníček, který neobsahoval žádné živočišné potraviny. Dobrovolníci se cítili klidnější, měli více energie, častěji se usmívali a působili na okolí více pozitivně.

Krásná pleť

Během "masové očisty" se vám zlepší pleť, nehty a vlasy. Zelenina obsahuje řadu vitaminů, které jim dodají potřebnou sílu a lesk.

Prokrvený organismus

Dalším důvodem je rychlejší proudění krve. V žilách není žádný živočišný tuk, čímž se jednotlivé orgány snáz okysličí a cévy se nezanáší, proto mají vegani menší riziko vzniku nebezpečných kardiovaskulárních nemocí.

Jiná vůně

Při změně stravování se vám poupraví tělo i po chemické stránce. Kůže bude sladčeji vonět a nebude vás otravovat zápach nepříjemně kyselého potu.

Nechceme po vás, abyste okamžitě z ledničky vyndali šunku či kuřecí stehna, která jste připravili k obědu a vyhodili je. Ale máte-li pocit, že vaše tělo potřebuje změnu, zkuste mu dopřát pár měsíců odlehčené stravy. Vrátit se k steakům můžete vždycky nebo zjistíte, že lze najít zlatou střední cestu.

Zkoušeli jste přestat jíst maso? Šlo vám to? Jak jste se cítili? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: mindbodygreen.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

České i světové celebrity zachraňují svět. Jak jim to jde?

Je váš pes smutný? Možná za to může vaše chování

Vyrobte dětem vagon modelíny za 20 Kč. Mohou ji ochutnatOba mrtvé strojvedoucí jsem znal. Je tragédie, že se nevrátí k rodinám, říká Zazvonil | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama