reklama
 

Chystáte se na třídní sraz? Dost pravděpodobně zničí vaše manželství

Podle vašich mailů i názoru odborníků není nic horší pro manželství než romantický návrat jednoho z partnerů do bezstarostné minulosti.

Foto: iStock

Přiznám se, že nepatřím mezi nostalgické typy, které vymetají třídní srazy. S těmi, se kterými chci, jsem většinou v kontaktu a na jiné není čas. Zjistila jsem ale, že tenhle "nepěkný" přístup mám skoro sama.

Většina lidí si ráda zajde zavzpomínat na staré časy a poklábosit o minulosti, kdy život byl většinou taková milá bezstarostná hra. Jenže tyhle nevinné akce mají jeden docela "vinný" podtext a sice na školních srazech potkáte bývalé lásky… Pokud váš aktuální vztah nefunguje ukázkově a máte pocit, že vám život, aspoň ten citový, tak nějak utíká pod prsty, může být zaděláno na problém.

Podruhé zlomené srdce

Myslím si, že lepší variantou takového setkání se starou láskou je, když má hlavu jako koleno, třicet kilo nadváhu a samozřejmě charisma, kterým takový zásadní muž z minulosti vládl, se někam ztratilo. Když tohle neklapne, sedněte si raději na druhou stranu místnosti, protože ne nadarmo se říká - stará láska nerezaví! Ukázkovým případem je příběh paní Marie: "Mám dvě malé děti, manžel je věčně v práci a přiznám se, že sraz spolužáků ze střední pro mě byla akce, kde jsem hodlala vypnout a pořádně si ji užít. Nějak mi nedošlo, že tam bude taky Martin. Tedy moje první velká láska, chodili jsme spolu ve třeťáku skoro rok, byl mým prvním milencem i takovou "měrkou" na další muže v mém životě a bohužel se mu rovnal jen málokdo. Ze svého kouzla neztratil vůbec nic, měl možná pár kilo navíc, ale jinak byl zábavný, milý a pozorný jako vždycky. Opila jsem se a nechala se přemluvit, ať jdu k němu domů. Pak jsme se viděli ještě dvakrát, pokaždé to dopadlo stejně. Byl podle svých slov rozvedený, ale vázat se nechtěl, já se přiznám, že jsem se do něj znovu tak zamilovala, že jsem odchod od manžela zvažovat začala. No nic, zlomil mi srdce podruhé. Přerušil kontakt a nechal mě se v tom plácat, trvalo mi rok, než jsem se vzpamatovala…"

Očima lovce skalpů

V tématu třídních srazů mě hodně zajímal názor nějakého muže. O ženách se ví, že jsou hodně emocionální prostě od přírody, a tak je podobné akce, kde můžou vyrazit za hranice všedních dnů, přirozeně lákají. Co ale muže? Zeptala jsem se kamaráda, o kterém je známo, že má u žen slušné úspěchy.

"Terez, že jsi to ty… Tak třídní srazy, to je pro nás lovce ženských skalpů fakt ráj. Musím říct, že je to až nestydatě jednoduché nějakou holku na takové akci sbalit. To máš jako svatby, tam je vždycky dostatek hezkých žen, které jsou zoufalé, protože se kámoška vdává. Vím, zní to cynicky, ale znáš mě, já nikomu manželství neslibuji. A když přijdu na sraz z vysoké nebo střední, kde mě obšancuje dav žen, které mají pocit, že jim ujel vlak, co mám dělat? Jo a jedna nevyžádaná rada na závěr. České ženy jsou krásné, ale jejich sebevědomí je nula. Měl jsem holky, které si ve dvaceti nechaly dělat plastiky, protože jim přišlo, že jsou málo atraktivní - jaké sebevědomí asi budou mít ve čtyřiceti, jestli přes všechny ty vylepšovačky vůbec budou mít mimiku… Holky, vzpamatujte se, začněte si vážit sebe a chlapi si vás pak taky budou vážit a chtít vás na víc než na noc do postele."

Tak tedy, asi se nebudete divit, že tenhle kamarád nechce být jmenován. Jen mu musím přiznat, že po vysoké cestuje po světě a je to - kromě cynismu - chytrý a milý člověk, ne nějaký namachrovaný floutek.

Nic si nenamlouvejte

Příběhů ze školních srazů mi přišlo dostatek, všechny jsou ale podobné. Nechci nikoho a nic soudit, ale z třiceti měl šťastný konec jen jeden. Takže bych asi dala takovou obecnou radu, vyplývající z vašich mailů. Alkohol a romantika dávno zapomenutých školních škamen, to je smrtící kombinace. Pokud jste se zrovna pohádala s partnerem nebo máte pocit, že váš vztah poslední dobou nefunguje, preventivně bych blížící se školní sraz vynechala. Proč to pokoušet. Šance, že potkáte protějšek, který by byl pro život, je minimální. Pokud mi nevěříte, aspoň omezte alkohol na jednu skleničku za večer, aby nebyl váš pohled na přítomné muže zakalený růžovými brýlemi minulosti.

Související

reklama

Komerční tip

reklama