reklama

Toxická maskulinita začíná už v dětství. Nová iniciativa ji chce vymýtit

Ve Velké Británii vznikla nová iniciativa, jejímž cílem je bojovat s toxickou maskulinitou. Chce vychovat generaci chlapců, kteří nebudou dále žít v genderových stereotypech a misogynii.

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: Shutterstock

Zpráva The State of UK Boys si klade za cíl vrhnout nové a kritické světlo na dnešní chlapce a maskulinitu ve Velké Británii. Za tímto účelem bude analyzovat dostupná britská a mezinárodní data týkající se chlapců ve věku od čtyř do 13 let. Součástí budou také rozhovory s odborníky na gender, maskulinitu a chlapectví. 

"Abychom mohli pokračovat ve změně stávajícího systému, je nutné vést dialog s dětmi a mladými lidmi. Měla by nás zajímat jejich perspektiva a zkušenosti. Nemůžeme si myslet, že je 'opravíme'," píše se v dokumentu. 

"Chování chlapců a mužů může mít rozdílný dopad na životy dívek, žen a jedinců všech genderových identit v různých oblastech života," uvedl pro britský deník Guardian jeden z autorů zprávy a člen organizace Equimundo David Bartlett. 

"Chování chlapců a mužů má vliv na sexuální obtěžování, genderově motivované násilí i platovou nerovnost. Proto potřebujeme vychovat generaci chlapců, kteří jsou schopni budovat a udržovat zdravé a respektující vztahy s lidmi všech genderových identit a nebýt u toho ovlivnění genderovými stereotypy," dodal. 

Mohlo by vás zajímat: 13 hříchů rodičovství: Je hodně věcí, které by se dětem dít neměly, říkají Zikmundovi (18. 9. 2022)

Každá čtvrtá dívka a každý třináctý chlapec zažijí sexuální zneužívání. A přes milion lidí problémově užívá alkohol, upozorňují autoři podcastu. | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama