reklama

9 tipů, jak letos oslavit Valentýna: Inspirujte se a buďte originální

Chystáte se letos oslavit 14. únor, tedy Den svatého Valentýna, se svou milou polovičkou a chcete být originální? Pokud stále hledáte netradiční způsob, možná vás inspirují naše redakční tipy. Prolistujte si grafiku a najděte pro vás dva to pravé.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Přestože Den svatého Valentýna nepatří k tradičním českým svátkům, nachází zejména mezi mladou generací stále více příznivců. Den se jinak také nazývá svátek zamilovaných, a jeho oslava se tedy většinou odehrává pouze ve dvou. 

Svatý Valentýn byl katolický kněz a biskup, který zemřel mučednickou smrtí 14. února roku 269. Kolem jeho života panují nejasnosti a existují o něm dvě různé legendy. V nich se však zřejmě prolínají životní příběhy dvou světců stejného jména.

  Každoročně se na světě v Den svatého Valentýna uskuteční v průměru 220 000 žádostí o ruku. Valentýn

Podle první legendy, o kterou se oslavy dne zamilovaných opírají, zemřel světec mučednickou smrtí na příkaz římského císaře Claudia II. poté, co i přes jeho zákaz oddával snoubence podle křesťanského ritu. 

Jakýmsi předchůdcem Dne svatého Valentýna byl svátek Lupercalia oslavovaný ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž pak tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho láskou v následujícím roce. Později svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví svatého Valentýna a vznikl tak nový romantický svátek všech zamilovaných.

Jak 14. únor letos oslavit? Inspirujte se v naší grafice.

reklama
reklama