reklama

Tchyně mě ničí. Před manželkou ze mě dělá idiota!

"Tchyně mě natolik ničí, že mám chuť se kvůli tomu rozvést. Celkem nevím, co jsem jí provedl," napsal nám Pavel.

Foto: ISIFA/Thinkstock

"Opravdu začínám věřit vtipu, že tchyně a uzený, jsou nejlepší studený. Já jsem nikdy neměl s nikým žádný větší konflikt a už vůbec ne se ženou, ale to co teď zažívám se svoji druhou tchyní, to už by se dalo považovat za teror. Nejradši bych ji vyhodil z domu, ale moje manželka ji zbožňuje a hlavně, před ní 'maminka' dělá, že jsem ten nejlepší zeť na světě," napsal nám Pavel.

rodiny. A to je Pavlův případ.

Babičky a fenky mě milujou

"Se svou tchyní a tchánem jsem se měl poprvé setkat jen pár měsíců před svatbou. S Denisou jsme žili spolu rok, ale nějak se jí do seznamování nechtělo. Před nedávnem se rozvedla s prvním manželem a prodělala celkem nepříjemný soud o svěření malé Klárky, tak nebyl na nějaké návštěvy a vysvětlování čas. Já jsem si ale dost věřil, protože, jak říkají moji známí, děti, fenky a babičky mě zbožňují. Doufal jsem, že nebude žádný problém," píše Pavel.

On sám je rozvedený, s manželkou se rozešel v dobrém. Její rodinu navštěvuje i nyní. Klidně vyrazí k nim na grilovačku nebo když je třeba, pohlídají Klárku a vůbec neřeší, že je Denisy. Prostě je to jeho "dcerka" a hotovo.

První setkání není zárukou

Návštěva u Pavlovy nové rodiny se blížila a jak sám napsal, dobře se připravil. Nakoupil kytku, nějaké pralinky a pro tchána samozřejmě kvalitní lihovinku. Neúspěch si vůbec nepřipouštěl.

"Hned ve dveřích jsem si potykal s tchánem a jak jsem doufal, dárek zabral. Jen u "maminky" to nedopadlo dobře. Okamžitě mi vpálila, že je alergická na pyl a prý nemůže sladké, protože má cukrovku. No začátek nic moc, ale doufal jsem, že to urovná čas."

Celý den proběhl normálně, sedělo se venku, klábosilo. Ale Pavel měl ještě ten večer pochopit, proč je tchyně nabroušená. "Když Denisa odnášela talíře, předvedla mi "maminka" slušnou scénu. Co si to prý dovoluji ničit rodinu, brát Klárce tátu a jak k tomu přijde Roman, který je teď sám. Nepomohlo žádné ujišťování, že on se s Denisou seznámil až ve chvíli, kdy už zažádala o rozvod. A co na to budoucí tchán? Mlčel.

Vše proběhlo v klidu, ale...

Svatba proběhla až nečekaně v klidu. Žádný z nových členů rodiny neměl problém. Počasí vyšlo, ale...

"Člověk by nečekal, že v té ženské je tolik zášti. Na všechny se culila, dělala dokonalou maminku nevěsty, zvládala organizaci. Jen když jsme někde zůstali stranou, neodpustila si nepříjemné poznámky. Prý jsem vyžírka, rozvraceč rodiny, neschopnej, atd. Jako že jsem slušnej chlap, v tu chvíli jsem myslel, že ji snad pošlu někam. Škoda, že ty její jedovaté řeči nikdy neslyšela Denisa," popisuje Pavel.

Čtěte také: Kde se berou nesnesitelné tchyně?

Dalších pár měsíců už šlo celkem v klidu. Na 14 dní odjela rodina k moři a když se vrátili, užívali si jeden druhého. Naštěstí Denisa není mamánek, takže k rodičům na návštěvu jezdili jen občas. S Klárkou jim pomáhali, jak jen to bylo možné, ale konflikt na sebe nenechal dlouho čekat.

"Když jsem jednou přijel pro Klárku k babičce, nevěřil jsem svým očím, Roman měl zákaz se se svojí dcerou vídat bez přítomnosti Denisy a v tu chvíli si tam vesele seděl na zahradě a hrál si s ní. Myslel jsem, že vyletím z kůže. Samozřejmě, že jsem to "panímámě" vpálil hned mezi dveřmi. Ale to jsem neměl dělat. Div jsem tenkrát od Romana ještě nedostal přes držku," dodává Pavel.

Doma mi nevěří

Denisa samozřejmě o těchto problémech vůbec nevěděla. Pavel ji o přítomnosti jejího expřítele raději nic neřekl, protože by ji jen zbytečně vytočil a hlavně tenkrát tchyni jasně řekl, že pokud ho tam ještě jednou potká, postará se o to, aby k nim Klárka nejezdila.

"Když jsem přišel druhý den domů z práce, schytal jsem to z první ruky. Seděly v kuchyni, klábosily a jen co jsem se objevil ve dveřích, už jsem neměl šanci. Tchyně vše barvitě vylíčila a já dostal takovou přednášku od Denisy, že jsem nezvládl říct ani popel. Druhý den jsem vysvětloval, jak vše bylo, ale marně, nevěřila mi. Dokonce pronesla, že bych měl být tchyni vděčný, prý se mě zastávala."

Tchyně se stěhuje

"Myslel jsem si, že těch pár střetů s tchyní zvládnu, ale mělo to být ještě horší. Tatínek Denisy bohužel musel na delší dobu do nemocnice a přeci nenecháme maminku doma samotnou. Přestěhovala se k nám."

Jak by si každý asi domyslel, když je někde konflikt a sestěhujete se společně do jednoho domu, nic dobrého z toho nebude. A to si měl na vlastní kůži vyzkoušet i Pavel.

Náš tip: Otěhotněla jsem na dovolené. Manžel není otcem

"Byly to celkem drobnosti, ale vždycky z toho vznikla tak velká hádka s mojí ženou, že jsem už neměl sílu nic vysvětlovat ani řešit. Jednou to bylo kvůli obědu, který mi měla nachystat tchyně, nikde jsem ho nenašel, tak jsem si udělal jídlo. Ta Denise řekla, že jsem odmítl její svíčkovou, která se teď záhadně objevila v lednici. Musela ji udělat až po tom, co jsem šel s Klárkou ven, protože před tím, tam opravdu nic nebylo. Jindy to bylo kvůli Klárce, sama mi nabídla, že ji pohlídá, ať si jedu vyřešit, co je potřeba, když je Denisa v práci, jenže jsem se vrátil a dostal jsem od manželky vynadáno, že máma potřebovala jet za tátou do nemocnice a já musel jít na pivo do hospody. Kde jsem opravdu nebyl. Takových blbostí tu bylo víc a já z toho vždy vzešel jako ten největší a nejneschopnější idiot," vypráví Pavel.

Někomu se něco stane

Z každé situace vyšla maminka jako ta, co se o Pavla stará, má ho ráda a vlastně on je ten, co s ní má problém. Bylo těžké něco vysvětlovat.

"Nastínil jsem vám pár situací, ale představte si, že jsou tyto výstupy tak třikrát do týdne. Tchyně u nás nejspíš bude bydlet už napořád, protože je třeba se starat o Denisina tatínka, který je na tom zdravotně špatně a ona by to sama nezvládala. Jestli to tak půjde dál, opravdu se něco někomu stane. Mám jen jedny nervy a ty buď prasknou a nebo odejdu. Její řeči se vážně nedají vydržet a na lži jsem opravdu krátký."

Co byste Pavlovi poradili? Měl by odejít? Je vůbec nějaké "správné" řešení? Jak vycházíte se svou tchyní vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vesnice mě nenávidí. Pořídil jsem si bulteriéra

Test: Rozvedete se nebo spolu oslavíte zlatou svatbu?

10 tipů, jak udržet pořádek v koupelně

 


Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama