reklama
 

Takhle nikoho nesbalíte: Co neříkat při seznamování?

Většina žen nesnáší, když je muž osloví nějakým vtípkem nebo rádoby originalitou. Co považují za nejhorší seznamovací věty?

Foto: Isifa/Thinkstock

Pouhým pěti procentům žen se líbí, když neznámý muž na začátku seznamování nebo flirtování prohodí něco neotřelého a vtipného. Zbytek, tedy spíš drtivá většina, preferuje normální obyčejnou konverzaci bez jakýchkoli vtípků a rádoby originalit. Říká se přece, že méně je více.

"Máš krásné šaty, ale mnohem lépe by vypadaly na podlaze mojí ložnice." Tak zní vůbec nejhorší věta, kterou se může muž pokoušet sbalit ženu. Nevěříme, že se to některému, kdo se odvážil tohle vypustit z úst, někdy v historii už povedlo. 

Na druhém místě se v jednom britském průzkumu, který citoval on-line deník Daily Mail, umístila věta: "Hledám poklad, ale když se dívám na tvůj hrudník, mám pocit, že jsem ho našel." Celých 95 procent žen oslovených seznamovací aplikací Flirt Planet navíc dodává, že jen těžko podlehnou muži, který na ně zkusí podobné oplzlosti. 

Čtěte také: Seznamujete se přes internet? Tyhle lži uslyšíte!

Také nepůsobí moc dobře, když začne dotyčný mluvit o svých předchozích zkušenostech a neúspěších. "Víš, já jsem randil se spoustou žen, ale jedině ty jsi opravdu zajímavá." Tak na podobné věty by měli zapomenout muži, ale samozřejmě i ženy. Nikdo nechce hned zkraje slyšet, co už máte za sebou.

Čtyřicet procent žen nesnáší, když muž začne při seznamování nebo třeba na prvním rande mluvit o politice. A co ještě je pro zhruba stejný počet žen nepřípustné, je okatá snaha mužů dostat je hned na první schůzce do postele.

Nicméně většina nezadaných žen potvrzuje, že vlastně jakýkoli náznak zájmu o ně jim udělá radost, i když je to třeba náznak sebehloupější. A platí to dvojnásob, pokud ženy pocházejí z menších měst a vesnic, kde není tolik možností jako ve velkoměstě.

Čtěte také: Jak přesvědčit muže, aby chtěl slavit Valentýna?

A co na ně tedy naopak spolehlivě zabírá? Jednoduchý kompliment ve stylu "Moc ti to sluší." "Máš krásné vlasy, případně oči." Každá druhá žena navíc nepohrdne, když ji muž pozve na skleničku. Samozřejmě je fajn, když se muži podaří na začátku prolomit ledy humorem, ovšem neměl by to být dopředu promyšlený, strojený vtip, z něhož je jasné, že ho dotyčný říká ženám na potkání.

Průzkum však také ukázal, že třetina všech nezadaných neměla za uplynulý rok ani jedno jediné rande. A i ti, kdo randí častěji, přirovnávají první schůzku ke stejným nervům, jaké měli například při skládání řidičské zkoušky.

A jaké jsou další věty, které je lepší při seznamování a flirtování raději neříkat?

  • "Věříš na lásku na první pohled? Nebo se mám kolem tebe projít ještě jednou?"
  • "Bolelo to? Když jsi padala z nebe?"
  • "Nemáš mapu? Asi jsem se ztratil ve tvých očích."
  • "Můžu si od tebe zavolat? Máma mi říkala, ať jí zavolám hned, jakmile potkám ženu svého života."
  • "Umíš první pomoc? Budu potřebovat dýchání z úst do úst, protože se mi z tebe zastavilo srdce."

Jak jste na tom vy?

Jakou nejhorší větou se vás někdo pokoušel sbalit? A jaká na vás naopak zabrala? Jakým trikem se seznamujete vy? A jak si představujete ideální oslovení cizím mužem? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jan Zlatohlávek: Jak jsem se zastal děsný potvory

5 tipů, jak ze vztahu vyhnat stereotyp. Kurzy a rande!

Zápach z úst: Mohou za něj "osmičky"?

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama