reklama

Tabu mezi partnery aneb O čem se doma nemluví

Máte pocit, že si s vámi váš partner málo povídá? Jde o to, jestli znáte konverzační tabu, kterým je lepší se vyhnout...

Foto: Profimedia.cz

Máte pocit, že si s vámi váš partner málo povídá? Jde o to, jestli znáte konverzační tabu, kterým je lepší se vyhnout…

Nejsem v tom tlustá?

Určitě si dokážete vybavit situaci, kdy máte na sobě upnuté pouzdrové šaty, které jste na sebe navlékla po třech letech a jsou vám jaksi trochu víc fest… Během deseti minut máte s partnerem opustit byt a necítíte se v nich dvakrát nejlíp. Otázka nejsem v tom tlustá vám vypadne z pusy jedna dvě. Jestli  něco muži nesnášejí, pak je to komunikace na téma vaše postava. A dejte si ruku na srdce, pokud v šatech opravdu nemáte postavu jako modelka, koledujete si o dopověď, že jste zřejmě trochu přibrala…

Tohle by můj bývalý neudělal

Další obligátní větička… Partner vás vytočí úplně do nepříčetnosti a váš ex vám najednou ve srovnání s ním připadá jako beránek. Ovšem tuto větu nikdy nevypuťte z úst. Ani vy byste přece nechtěla poslouchat hlášky o tom, že jeho bývalka vařila lepší knedlíky.

Ráda bych si s tebou promluvila…

Pokud zazní tato věta, naježí se vašemu partnerovi snad každý chlup na tělě. On totiž neslyší, že byste s ním ráda mluvila, ale že jde do tuhého a on bude podrobem křížovému výslechu. Jestli s ním chcete mluvit, vynechte úvodní větu a jděte přímo k věci.

Tohle bych zvládla lépe!

Můžete být sice manuálně zručná a vládnout vrtačkou jako nejzkušenější řemeslník, ale když se váš drahý nabídne, že poličku přivrtá, nechte to skutečně na něm. Mužská ješitnost je velká a pokud mu vpálíte, že byste to zvládla lépe a dodáte k tomu, že také mnohem rychleji, jeho sebevědomí klesne na bod mrazu. Hádky, či bouchnutí dveřmi na sebe nenechá dlouho čekat.

Nemám co na sebe

Jestli jsou muži na něco alergičtí, tak na stojící ženu před otevřenou skříní nacpanou k prasknutí hadříky. Vaši tragédii rozhodně sdílet nebudou, ba co víc, budou přesvědčení, že oblečení máte dost a začnou nevrl bručet. Navíc, pokud tuto větu pronesete dva dny poté, co jste si na sebe koupila nový svetřík, bude vaše nevinné „nemám co na sebe" působit jako rozbuška.

Moje maminka říkala…

I když je vaše matka hotový poklad, pomáhá vám, zve vás na nedělní obědy, hlídá vaše děti, váš muž ji nikdy nepřijme za vlastní. Nepřekousne, že má klíče od vašeho bytu a že vy jí dáte vždy za pravdu. Pokud chcete zachovat pohodu a klid matku z rozhovoru úplně vynechte.

Půjdeme společně do nákupního centra?

Nakupování leze na nervy snad všem mužům. Osýpky mají už při představě přeplněného parkoviště a cedule s nápisem sleva jim zvedá tep i adrenalin. Vyrazte na nákupy raději s kamarádkou a partnera z této aktivity úplně vynechejte. Pokud by vám totiž tento program odkýval, tak je buď zamilovaný nebo máte vzácný exemplář nakupovacího chlapíka.

Máš mě ještě rád?

I přestože vám vyznal lásku naposledy před rokem, když se s kamarádem „picnul" v hospodě a vy po těchto slovech toužíte, nikdy je z něho nevypáčíte. Možná vám odpoví napůl pusy, že určitě, ale stejně z toho dvakrát nadšená nebudete. Pravděpodobně vás rád stále má, ale necítí potřebu vám tuto věc sdělovat, takže se ho na to neptejte.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama