reklama

Svatba nebo rozchod: Co bude pro váš vztah lepší?

Jste si jistá, že muž, se kterým právě chodíte, je zároveň ten, s nímž chcete strávit zbytek života a kterého byste si klidně vzala?

Foto: Isifa/Thinkstock

Jste si jistá, že muž, se kterým právě chodíte, je zároveň ten, s nímž chcete strávit zbytek života a kterého byste si klidně vzala? Nebo s ním jen ztrácíte čas? Někdy je hodně těžké si to přiznat, a tak vám přinášíme deset znamení, podle nichž poznáte, že si partner vaši lásku opravdu zaslouží, a to i za dalších deset nebo dvacet let.

S pomocí amerického on-line magazínu Cosmopolitan jsme dali dohromady deset znamení, která vám potvrdí (nebo naopak vyvrátí), že právě chodíte s člověkem, kterého byste si jednou rozhodně měla vzít za muže, mít s ním kupu dětí a žít šťastně až do smrti.

Jak to tedy poznat?

1. Je vaším největším fanouškem

Ať už jde o to, že jste mu k narozeninám dokázala sehnat lístky na vyprodaný koncert, to, že umíte péct tu nejlepší bublaninu, nebo to, že vás v práci povýší, on nejenže vás ocení, ale ještě se vaším úspěchem neváhá pochlubit ostatním. Prostě vás zbožňuje a je na vás pyšný.

2. Dokáže něco obětovat

Když jste nemocná a je vám zle, zůstane s vámi doma, místo aby šel s kamarády na pivo, protože se o vás rád stará. Když ví, že máte v práci důležitý projekt, na kterém je třeba pracovat přesčas, nebude vám vyčítat, že jste neuvařila teplou večeři. Umí totiž dělat kompromisy, protože ve vztahu člověk nemůže myslet jen na sebe. Ovšem pozor - tohle je pozitivní znamení jedině v případě, že vy děláte to samé pro něj. Pokud vy jste královna a on poskok, je rozhodně něco špatně.

3. Sdílí stejné životní hodnoty

Shodnete se v tom, kdy chcete koupit byt nebo dům, kdy chcete mít dítě, máte podobný pohled na výchovu, shodnete se v tom, kolik času chcete trávit spolu a kolik zvlášť a podobně. Pokud tohle nefunguje, připravte se na to, že dřív či později narazíte na velký problém.

4. Je galantní

Přestože jste spolu už několik let, pořád vás vnímá jako přitažlivou ženu, které je třeba se alespoň trochu dvořit a chovat se k ní galantně. Občas donese kytku, vezme vám těžkou tašku, donese žehlicí prkno, abyste se s ním nemusela tahat, nebo vám alespoň pravidelně otvírá dveře. Z maličkostí se láska rodí a z nich také umírá, víte?

5. Nezkouší vás měnit

Jak už bylo řečeno, bez jistých a oboustranných kompromisů se vztah neobejde, ale rozhodně by z vás váš partner neměl chtít dělat někoho jiného. Neměl by po vás chtít věci a vlastnosti, které vaší osobnosti nejsou přirozené. Když už si vás jednou vybral, měl by vás mít rád i přesto, že nesnášíte sport, děláte věci na poslední chvíli, nebo nosíte podpatky, které se mu nelíbí.

6. Chybí vám

Když jste delší dobu bez něj, chybí vám. I kdybyste právě byla na sebelepší dovolené s kamarádkami, bude vám chybět, budete s ním chtít být v kontaktu, budete se na něj těšit. Pokud vám nechybí, není důvod s ním žít.

7. Nemáte si nač stěžovat

Zatímco si vaši přátelé při společné večeři stěžují na své partnery, vás nenapadá, co tak moc závažného byste tomu svému mohla vyčíst. Snad jen kromě prkotin jako je rozházené oblečení nebo hrníček ve dřezu. 

8. Můžete mu říct všechno

Jistě, zní to jako klišé, ale pro svou vlastní spokojenost byste neměla být s nikým, kdo není zároveň váš kamarád. Svému partnerovi byste se neměla bát říct cokoli od problémů v práci, přes zábavnou historku s kamarádkou, až po nejnovější módní trendy, které vás zaujaly. Měla byste mít jistotu, že vás vyslechne a nebude vás ponižovat například kvůli tomu, že vás baví něco tak povrchního jako je móda. Vy jemu jeho fotbal přece také nepomlouváte.

9. Dokážete dělat věci společně

Jezdíte spolu na dovolenou, chodíte na večeři, skládáte nábytek, nakupujete nebo hrajete tenis bez toho, aniž byste se při tom kvůli něčemu neustále hádali nebo vypadali jako ze série fotografií Znuděné páry od Martina Parra. Společně strávený čas vás baví a dokážete si ho užít.

10. Snese vaši rodinu a přátele

Nemusí je milovat stejně jako vás, ale pokud se úplně odmítá stýkat s vaší rodinou a o vašich přátelích si nemyslí nic dobrého, je třeba mít se na pozoru a opravdu důkladně si promyslet, zda vám to časem nezačne být líto. Můžete si totiž být jistá, že v tomhle se určitě nezmění.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

7 typů mužů: Máte doma baviče, intelektuála či prudiče?

Mužnost není v kurzu? Křehké ženy chtějí křehké muže

Alzheimer straší všechny: Koho čeká a kdo mu unikne?

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama