reklama

Návod pro muže, aby vás žena svedla: Nesmíte působit jako lehká kořist

Studie zkoumala 151 vysokoškolských studentek a ukázala, že ženy nepřitahují muži, které je jednoduché svést a manipulovat s nimi.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ženy příliš nelákají muži, které je lehké svést, oklamat nebo s nimi jinak manipulovat, tvrdí nová studie. "Ve své práci se zaměřuji na feminismus a evoluci, proto mi přišlo důležité se na toto téma podívat a zjistit, jak to je s ženskými tužbami a chováním," vysvětlila jedna z autorek studie Lora Adairová, která vyučuje psychologii na anglické Brunel University London.

Vědci zkoumali 151 vysokoškolských studentek, kterým ukázali obrázky mužů v různých situacích. Ženy tak hodnotily jejich celkovou přitažlivost i atraktivitu z krátkodobého i dlouhodobého hlediska. Kromě toho také odpovídaly na otázku, jak snadné by pro ně bylo daného muže svést a vyspat se s ním. 

Výsledky ukázaly, že ženám nepřišly atraktivní muži, kteří působili dojmem, že jsou lehce "sveditelní". Studentky naopak přitahovali muži, kteří vypadali zdravě a vykazovali o ženu zájem.

Ve studii se také objevila skupinka s vysokým zájmem o příležitostný sex. Takové ženy si znaky možného jednoduchého svedení spojily s krátkodobou přitažlivostí, stejně jako ostatní ale tyto indikátory nespojovaly s atraktivitou. 

"Nenašli jsme žádné specifické důkazy o tom, že by ženy nějak motivovalo, aby se zaměřovaly na lehce sveditelné muže. Zkrátka jim nepřijdou atraktivní. To samozřejmě neznamená, že neexistují dámy, které neumí sexuálně muže využít nebo je obtěžovat, náš vzorek však toto nepotvrdil," říká Adairová. 

V další práci se tak chce zaměřit na to, jaké "znaky" jsou pro ženy důležité, aby si daného muže k sexuálnímu styku vybraly. 

Mohlo by vás zajímat: Sex souvisí se vším, říkají autorky podcastu Vyhonit ďábla

Sex souvisí se vším, lidi láká naše otevřenost, nestydíme se, sebepřijetí je cítit se komfortně sám se sebou, nejúspěšnější je díl o análním sexu. | Video: Emma Smetana

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama