reklama

Stejný dárek pro manželku i milenku: Kdy se to vyplatí?

Pavlova manželka těžce onemocněla a po náročné léčbě ztratila zájem o sex. Protože ji Pavel měl rád a rozvádět se nechtěl (ale bez sexu žít taky nechtěl), po víc jak roce si našel milenku. Když se přiblížil čas Vánoc, měl dilema: má milence koupit jiný dárek než manželce, nebo oběma stejný?

Foto: ISIFA

Pavlova manželka těžce onemocněla a po náročné léčbě ztratila zájem o sex. Protože ji Pavel měl rád a rozvádět se nechtěl (ale bez sexu žít taky nechtěl), po víc jak roce si našel milenku. Když se přiblížil čas Vánoc, měl dilema: má milence koupit jiný dárek než manželce, nebo oběma stejný?

Když mi Marta oznámila, že má rakovinu "vnitřku", hrůzou se mi podlomila kolena. I po jednadvaceti letech manželství jsem ji měl moc rád a nedokázal jsem si představit, že bych měl žít bez ní. Přiznávám, že jsem zpanikařil a místo, abych jí byl oporou, byla to nakonec ona, kdo mě uklidňoval, že všechno dobře dopadne, že se uzdraví. Moc těmhle ženským věcem nerozumím, ale po operaci se u Marty vyskytly nějaké komplikace, takže si v nemocnici poležela měsíc a potom musela docházet na chemoterapie.

Její operace nám oběma změnila život

Určitě jsem to prožíval daleko hůř než ona a protože syn na rok odjel pracovat na Nový Zéland, plácal jsem se ve svém strachu a černých myšlenkách sám. Naštěstí v rámci možností všechno dobře dopadlo a žena se uzdravila. Jasně že mi chyběl sex, ale byl jsem trpělivý a poprvé se k Martě přitulil po dvou měsících. Byl jsem odmítnut. Když se to stalo počtvrté, s manželkou jsme hodili řeč. "Odpusť, ale já na to vůbec nemám chuť. Nevím proč, ale po té operaci se mi sex hnusí. Snad to časem přejde."

Dohoda byla jasná: jen nezávazný sex

Bohužel nepřešlo. Marta z toho sama byla nešťastná a po roce našeho "půstu" mi navrhla, že pokud se budu chtít rozvést, pochopí to. To jsem rázně odmítnul - hodně jsme toho spolu prožili, vážím si jí, mám ji rád a neumím si představit, že bych žil bez ní. Ale na druhou stranu sex mám rád a ve čtyřiačtyřiceti se mi s ním skončit nechtělo. A tak jsem "vyhověl" Lence, zaměstnankyni realitní kanceláře, která sídlila ve stejné budově jako moje firma, jen o patro níž. Už dlouho se mnou až příliš okatě flirtovala a tak jsem jednoho dne přestal dělat fóry. Ona je nedělala taky, takže mě na kafe pozvala k sobě a jak to dopadlo, je jasný. 

Od toho dne se z nás stali milenci. Scházeli jsme se jednou, dvakrát do týdne, ale protože jsem měl strach, aby si můj "zájem" nevyložila jinak, hned na začátku jsem jí na rovinu řekl, jak se věci mají a že se nikdy nerozvedu. Naštěstí jsem měl obavy zbytečně. "Prima, to mi naprosto vyhovuje, protože já už o vztah nestojím - jedno blbý manželství mi bohatě stačilo."

Pro každou jiný dárek? Pořádná blbost!

Manželka určitě tušila, že si sex odbývám jinde, ale nikdy se na nic nezeptala, nic nekomentovala. Až minulý rok. Protože v "zahýbání" nejsem zběhlý, tak když přišly Vánoce, manželce i milence jsem koupil zlaté náušnice a kvalitní parfémy. Jelikož mi přišlo divný, aby obě měly stejné náušnice a parfém, pro každou jsem vybral jiné zboží. A to byla chyba. Hned po novém roce (vrátil jsem se od Lenky), mi manželka na uvítanou dala pusu, ale vzápětí pokrčila nos. "Měl bys té mojí náhradnici koupit stejnou značku parfému, jakou používám já - aspoň bych podle vůně hned neměla jasno a mohla si myslet, že se třeba vracíš z práce."

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE! >>

Rozpaky jsem zrudnul a zamumlal o kolegyni z práce, která slavila narozeniny a já ji při blahopřání políbil. Marta jen zdvihla obočí a myslela si své. Ale v únoru jsem udělal botu, kterou jsem okecat nedokázal. S manželkou jsme šli na ples a když jsem jí uviděl v rudých šatech a vyčesaném drdolu, v dobré víře jsem řekl: "Moc ti to sluší, ale proč sis nevzala náušnice, který jsem ti dal pod stromeček? Jsou v nich rubíny a ty by báječně s barvou šatů ladily, nemyslíš?" Marta se zarazila a pak ironicky sykla: "Mně jsi dal náušnice bez kamínků, takže ty, o kterých mluvíš, musela dostat tvoje milenka! Příště mě ušetři podobnýho trapasu a buď nám oběma kupuj dárky stejný, nebo si aspoň pamatuj, co které dáváš!"

Dárky k letošním Vánocům už mám nakoupené a protože jsem si manželčinu radu vzal k srdci, žádné "faux pas" už nehrozí. Obě mé dámy dostanou encyklopedii, hodinky a parfém a nemusím snad říkat, že tentokrát jsem všechno kupoval dvakrát.

Máte podobnou zkušenost? Vlastní, nebo jen z doslechu?

Zažili jste vy, nebo někdo z vašich známých podobný trapas? A jak to dopadlo? Vyřešili jste to? Nebo naopak - dopadlo to fatálně? Povídejte...

Podobné trapasy a příběhy navíc budou už zítra tématem pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Stejně chytří, stejně hezcí: Základ ideálního vztahu

Spěte spolu, i když se vám nechce. Vyplatí se to!

Tajemství žen: Za co se nejvíc stydí?

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama