reklama

Stále nemůžu zapomenout na svého expartnera: Jak konečně zavřít dveře za minulostí

Odpoutat se od minulosti je pro mnohé z nás těžké, obzvlášť když je ve hře láska. Vzpomínky proto mnoho žen zaženou do náruče jejich "ex", byť třeba jen na jednu noc, což samozřejmě není zrovna moudré. Naučte se zavřít za minulostí dveře.

Foto: IStock

Minulost nás může dohnat v době, kdy to nejméně čekáme nebo kdy máme pocit, že už je "všechno za námi". Nejvíc to samozřejmě platí v oblasti vztahů.

Proto ke zlatému pravidlu patří, že za minulostí je třeba důrazně zavřít dveře, klidně i s jemným bouchnutím, jinak se nám pořád vrací do života.

Žijte v přítomnosti

Jak říkají buddhisté, minulost už je za námi a budoucnost ještě nenastala, proto žijte přítomným okamžikem, ať už je jakýkoli. Bohužel, pokud nás přítomnost štve, máme tendenci se vracet do minulosti, prohlížet stará fotoalba a vzpomínat, jaké to bylo krásné, když jsme randili s …, jméno si dosaďte. Jenže právě v tuto chvíli, když se v životě něco nedaří nebo nemůžeme najít partnera, je laskavá náruč minulosti ideální. Na leccos jsme totiž už zapomněli, především na to, že nás tehdejší partner pěkně štval různými věcmi, protože rozchod přece nepřišel jako blesk z čistého nebe.

"Zejména ženy mají v době, kdy se něčím trápí nebo se jim nedaří, tendenci se vracet v myšlenkách k minulosti, k bývalým partnerům. Pokud se s nimi rozešly ony, ještě většinou zvítězí zdravý rozum a dobrá paměť, ale pokud se bývalý rozešel s nimi, často si žena vysní, že to byl nejideálnější muž jejího života. Nezřídka pak bývalého kontaktuje a častým scénářem pak bývá jedna nebo více nocí plných sexu. Bývalý vycítí příležitost, a i když je třeba zadaný, poměrně rád využije toho, co se nabízí. Tedy rozdychtěné bývalky, která zapomněla na všechna příkoří a namluvila sama sobě, že její ex byl jedinou láskou jejího života. Naštěstí zaslepení netrvá dlouho, i když jsem zažila i několik málo žen, které žily v podobném bludu několik let!" líčí vztahová koučka Kate Flash.

Příběh Magdy

"Tomáš se se mnou rozešel asi před pěti lety. Sice mě to tehdy zasáhlo, ale upřímně, vlastně jsem věděla, že náš vztah nemá velkou perspektivu, a tak jsem se zase tak dlouho netrápila. Jenže nedávno přišly problémy v práci, nevycházela jsem s novou šéfovou a začala se bát, že budu bez zaměstnání. Partnera aktuálně nemám, protože poslední léta žiji spíš kariérou a čas byl jen na občasný románek. Jeden takový uplakaný večer jsem si doma otevřela lahev vína, ponořila se do vzpomínek a pak i do prohlížení starých fotek. Na těch jsem viděla sebe s Tomášem na dovolených a víkendech a nějak jsem zapomněla, že náš vztah rozhodně ideální nebyl. Z kocoviny toho večera jsem se sice vyspala, ale na Toma zapomenout nějak nemohla. A tak jsem se mu ozvala. Šli jsme na večeři a bylo to prima, jen myslím, že jsem na něj tak obdivně zírala, že mu rychle došlo, kolik uhodilo. Vzpomněl si, co na mě nejvíc zabíralo, a tak jsme byli na romantické procházce a pak ještě šli na víno. No ani nevím jak, ale skončili jsme u mě a samozřejmě u povídání nezůstalo. Ráno jsem se probudila, Tomáš nikde, ale mně stále nedošlo, že se tímhle způsobem jen snažím řešit krizi v práci. Naštěstí když jsem mu volala nebo psala, neozval se a pak jen asi po dvou dnech napsal: "Bylo to super, ale nech minulost spát…" V tu chvíli mi naštěstí všechno došlo a za minulostí jsem snad jednou provždy udělala tlustou čáru," napsala mi Magda.

Pár pravidel, když nemůžete zapomenout na svého "ex"

  • Pokud je rozchod ještě čerstvý, zakažte si s ním veškerý kontakt - žádné zprávy, volání ani sociální sítě - jinak podlehnete, vrátíte se nebo začnete "dolézat".
  • Už je to dávno, co jste se rozešli, ale najednou máte pocit, že bez něj nemůžete být. Rozklíčujte, proč to tak je, co vám ho najednou připomnělo, v čem jste nespokojení a co na něm bylo tak skvělé, vždyť jste se přece rozešli.
  • Dobře si vzpomeňte na důvody, proč váš vztah nevyšel.
  • Byla ve hře jeho nevěra nebo žárlivost? Pokud ano, podívejte se na statistiky, jak často se tyto dva důvody znovu opakují (nápověda: téměř vždy).
Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama